Můj účet
Přihlášení
Menu

Kompletní jídlo Mana: Revoluce ve stravování? Dávka vitality a energie.

➡️ Co je to Mana a pro koho je vhodná?

Mana je nutričně kompletní jídlo a zároveň moderní alternativa k tradičnímu jídlu a je určená pro nejen pro dospělého člověka, ale i pro děti a dospívající.

Nutriční složení Many je koncipované tak, abyste s ní mohl nahradit všechna jídla každý den. Stejně tak ale skvěle poslouží i jako jedno jídlo denně nebo třeba jen jako svačina či snídaně jednou za čas, protože pravda je taková, že kvalitní plnohodnotné čerstvé jídlo na talíři nic nenahradí, ale je jen na vás, jak často se Manu rozhodnete zařadit do svého jídelníčku.

Benefity užívání Many:
  • Zdraví střev: Prebiotika a přirozeně se vyskytující enzymy podporují trávení a vstřebávání živin pro váš mikrobiom.
  • Dobrý imunita: Vaše ultimátní denní dávka všech vitamínu a minerálů v bioaktivních formách pro neprůstřelnou imunitu. 
  • Doplnění energie: Mana reguluje celodenní energii tím, že podporuje tvorbu energie v našich buňkách.
  • Podpoří regeneraci: Nabitá superpotravinami, cennými adaptogeny a zdraví prospěšnými  antioxidanty. 

➡️ Jak Mana chutná? 

Všechny příchutě jsou krémové a úžasně svěží. V nabídce najdete uplně první příchuť Origin, která někomu připomíná jemné těsto na palačinky, další na jazyku cítí vanilku a ostatní zase lehký ovesný nádech. V nabídce nechybí ani oblíbená čokoládová příchuť a další jako je meruňka, lesní plody (berries) nebo limetkový cheesecake. Všechny příchutě, obzvláště Origin, můžeš kombinovat s dalšími ingrediencemi. Dle tvé fantazie zkus přidat navíc ovoce, zeleninu, kávu, koření, ořechy nebo třeba ořechové máslo.

➡️ Jak Manu připravit?

Postup přípravy práškové Many je opravdu jednoduchý. Porci o 400 kcal připravíš smícháním 86 g ManaPowderu s 300 ml vlažné či studené vody. Čerstvě připravená Mana je určena k okamžité spotřebě, případně vydrží 24 hodin v uzavřené lahvi v lednici. Pokud však nemáš možnost ponechat hotové jídlo v lednici, doporučujeme jeho rychlou spotřebu.

➡️ Je Mana vhodná při hubnutí v dietě nebo na přibírání svalové hmoty?

S Manou můžeš zhubnout, udržovat svoji váhu nebo přibírat na váze tak jako s klasickým jídlem. V obou případech je nutné držet se obecného pravidla:

  • Při hubnutí je zásadní, aby energetický příjem byl nižší, než energetický výdej. Tvůj jídelníček by měl být méně kalorický. Dbej na to, abys měl/a dostatečný přísun vitamínů a minerálů.
  • K udržení váhy je důležité, aby tvůj energetický příjem odpovídal tvému energetickému výdeji.
  • Při nabírání na váze by měl být energetický příjem vyšší než energetický výdej.

Na téma redukce tuku a snižování tělesné váhy, včetně doporučení pohybové aktivity a nastavení jídleníčku se zaobírali výživový specialista Petr Havlíček a Jirka Vacek v tomto videu.

Pokud vás naopak zajímá nabírání svalové hmoty, co jíst před cvičením a co v anabolickém okně, to se dozvíte v tomto podcastu, který je speciálně sestavený, pokud usilujete o objem a novou svalovou hmotu.

➡️ Jaké je doporučení na denní dávkování Manny? 

Doporučené dávkování vychází z referenčních hodnot energetického příjmu pro průměrnou dospělou osobu (2 000 kcal), konkrétní dávkování tedy doporučujeme nastavit z hlediska vašich potřeb. To znamená, že celkový denní kalorický příjem v průběhu je nutné přizpůsobit konkrétním fyzickým a tělesným potřebám, jako výšce, váze, pohlaví, věku a také pohybovým aktivitám. 

➡️ Jak a kde Manu správně skladovat?

ManaDrink i ManaPowder doporučujeme skladovat v suchu a temnu při teplotě 10-25 °C. ManaDrink je možné uchovávat i v lednici, ale není to nutné. Díky kvalitnímu obalovému materiálu a vysokému množství přírodních antioxidantů má ManaDrink 12 měsíců dlouhou minimální trvanlivost od data výroby a ManaPowder dokonce 18 měsíců od data výroby.

➡️ Mohu Mana drink kombinovat s jinými potravinami?

Mana je nutričně kompletní jídlo, které bylo vyvinuto tak, aby s ním bylo možné dlouhodobě pokrýt 100 % stravovacího režimu. Nicméně, i když Mana chutná skvěle sama o sobě, všechny příchutě a zvláště Origin můžeš kombinovat s další potravinou (ovoce, zelenina, kaše, ořechová másla ...) či dalšími ingrediencemi (vanilka, koření, čokoláda, …). V tomto případě je však dobré mít na paměti, že k nutričním hodnotám Manny je třeba přičíst i použité ingredience.

Manu lze použít jako základ pro chutné a zdravé smoothies, fantazii se tvé meze nekladou. Můžeš zkusit přidat třeba ovoce, koření, pomerančový džus, kávu, mléko ořechy, ořechové máslo nebo zeleninu.

➡️ Shrnutí:

 Závěrem lze konstatovat, že Mana nabízí nutričně kompletní jídlo s vynikající chutí. Je vhodná pro ty chvíle, kdy nestíháme, potřebujeme rychlou změnu, po cvičení nebo jsme na cestách. Její složení je pečlivě koncipováno a obsahuje všechny potřebné živiny pro udržení energie a zdraví. Navíc, díky svým různým příchutím, Mana přináší i potěšení z jídla. Je to výborná alternativa, která nám umožňuje získat všechny potřebné živiny rychle a jednoduše, aniž bychom museli upustit od výborné chuti. 

I když je Mana skvělým pomocníkem, stále je důležité mít v jídelníčku pestrou stravu, která zahrnuje různorodé potraviny. Mana může být skvělou volbou pro doplnění stravy, ale nenahradí bohatství chutí a textur, které nám poskytuje rozmanitá strava.

Mohlo by Vás zajímat: 

Co mám jíst po tréninku? A co je anabolické okno?

Jídlo po cvičení je mnohem důležitější, než jídlo před cvičením. Proč tomu tak je, co je anabolivké okno a jak ho maximálně využít se dozvíte v tomto článku.

Co jíst před cvičením? Jak správně jíst před tréninkem?

Dobře zvolené předtréninkové jídlo může posunout váš trénink dopředu, ať už je to síla, výdrž, délka tréninku či jeho intenzita a samozřejmě i načasování jídla před tréninkem hraje významnou roli. 

Sleduj nás i na sociálních sítích: