Můj účet
Přihlášení
Menu

Krtinky aneb vyrob si zdravý Krtkův dort.

Každý už asi zkoušel dělat krtkův dort z krabice. Chutná skvěle o tom žádná, když pomineme cenu, kdy krabice stojí běžně 79 Kč plus šlehačka, banány a další věci, co se k tomu musí přikoupit, jsme téměř na 250 Kč. No a to složení. Mouka s cukrem na prvním místě. Dále odtučněné sušené mléko, odtučněný kakaový prášek, škroby, želatiny a tak dále. Nic extra špatného, ale dokážete si to udělat sami nutričně lepší a max do 100 Kč. Jdeme na to.

Na 16 krtinců potřebujeme:

Příprava:

Korpus:
  1. Vyšleháme si bílky
  2. Vyšleháme si žloutky s olejem a flawdropsy. (Můžete klidně použít agavový či rýžový sirup nebo klidně i třtinový cukr, to je na vás.)
  3. Mouku, kypřící prášek a kakao prosejeme.
  4. Do mísy s moukou vlijeme vlažné mléko, žloutky a postupně přimícháme sníh. Pokud je těsto hodně tuhé, můžem přilít trochu mléka nebo vody.
  5. Formičny na muffiny na plníme asi z jedné třetiny a pečeme na 180 stupňu cca 10 minut.
  6. Necháme vychladnout. 
Náplň:
  1. Šlehačku vyšleháme a smícháme ji se zakysanou smetanou.
  2. Krém nebude tak sladký, takže můžete dát pár kapiček flawdropsů, nebo přidat nějaký sladký sirup.
  3. Banán si nakrájíme na malé kousíčky, kterými budeme muffinek plnit.

Postup:

Muffin vodorovně rozřízneme a vydlabeme. Pozor, abyste si neprotrhli spodek muffinu. Zbytek rozdrolíme na hrudečky. Já použila hrubé struhadlo, abych měla ty kousíčky na posypku stejně veliké, přeci je to jen malinký dortík. Na spodek dáme banán a přikryjeme pořádnou porcí krému. Nad miskou zasypeme rozdrobeným korpusem. Já jsem ho i připačkala do krému, aby mi neopadával.  

Pokud by se Vám nechtělo dělat s roztomilými krtinkami, můžete použít klasicky formu 20cm a udělat známý krtkův dort. :)

Mohlo by Vás zajímat:

Vanikový Kuskusník
Už jste zkoušeli dělat z kuskusu něco jiného, než klasickou přílohu nebo salát? Ne? Tak zkuste tenhle vynikající dezertík od Páji. Je lehounký a snadný na přípravu. 

 

Nepečený Flapjack
Flapjack se v angličtině označuje tyčinka, která je vyrobena ovesných vloček. Už jste zkoušeli nějaké domácí flapjack tyčinky? Ať už pečené nebo nepečené? Že ne? Tak s chutí do toho.

Sleduj nás i na sociálních sítích: