Můj účet
Přihlášení
Menu

Superpotravina Maca. Jaké má účinky na lidské tělo? Výhody jejího úžívání.

Co je to Maca? 

Kořen Maca (známý také jako peruánský ženšen) se používá v přírodní medicíně po tisíciletí. Maca je skvělým zdrojem mikroživin, vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Obsahuje aminokyseliny, mastné kyseliny a také hořčík, draslík, zinek, měď, selen, B-vitaminy. Je taktéž nazývána pro své účinky „Peruánskou viagrou“.

Výhody Macy

Obsahuje dvakrát tolik vápníku než mléko, třikrát více vitamínu C než pomeranč a pětkrát tolik železa než špenát, proto je to skvělý doplněk zdravé stravy. Příspívá tělu vyrovnat se s různými psychickým i fyzickým napětí a může napomáhá i při hubnutí, hormonální nerovnováze a problémech se spánkem.

Vliv na redukci váhy?

Maca má povzbuzující účinky, obsahuje přírodně stimulační účinky, které zvyšují nárůst energie. To znamená, že přidáte na svých trénincích a to znamená více spálených kalorií. Samotná Maca neobsahuje skoro žádné kalorie - nenaruší váš jídelníček.

Vliv na spánek?

Prášek Macy vám pomůže lépe spát, díky svému uklidňujícímu účinku a vyrovnávání hormonálních účinků. Chcete-li pomoci se spánkem, zkuste ho před spaním promíchat v horkém mléce nebo v čemkoliv budete chtít. 

Hormonální rovnováha a libido. 

Zvyšuje chuť na pohlavní styk, libido a zároveň podporuje plodnost pro obě pohlaví. 

Do čeho Macu přidávat?

Maca se často používá v nápojích, do smoothie či jí můžete použít při vaření. Můžete jí zamíchat do těsta či s ní něco posypat. Prášek z kořene Macy můžete použít do horkých nápojů, v jogurtu, v koktejlech, v kaši. Nejjednodušší je ale ho rozmíchat s mlékem či vodou a prostě vypít. 

Přispívá k psychické pohodě

Maca je jednou z rostlin, kterou řadíme do skupiny tzv. adaptogenů.  Látky obsažené v těchto rostlinách zlepšují schopnost těla se lépe přizpůsobit náročnému období, organismus je odolnější. Adaptogeny* dodají tělu sílu a energii.

*Termín adaptogen je pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava; zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám (adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim).

Maca na e-shopu:

Brainmax Pure Maca BIO prášek

100% organická peruánská Maca sušena tradičním peruánským postupem na slunci. Macu v prášku lze přidávat přidávat do proteinového šejku, smoothie, kakaového nápoje nebo do snídaňové kaše.


GreenFood Maca

Maca od Greenfoodu je v kapslích. Pro účinky stačí užívat 1x denně dvě kapsle. Balení obsahuje 120 kapslí, takže nějakou dobu vydrží.


Biorganic Maca prášek

Prášek maca chutná jemně po karamelu a díky tomu hodí i třeba do snídaňových kaší, jogurtů nebo různých dezertů. Maca prášek se díky jeho raw kvalitě hodí také do různých raw dezertů, jako jsou dortíky, kuličky či tyčinky a další.


Celá nabídka >>>

 

Mohlo by Vás zajímat: 

Nejúčinější dieta. Co je nejdůležitějí při hubnutí?

Máte nějaký svůj výživový styl a tvrdě si stojíte za tím, že je to  ta nejlepší možnost , jak  shodit  přebytečná kila nebo  nabrat svalovou  hmotu a  žádná jiná neexistuje , ale každý jsme jiný a na každého působí něco jiného. Přesto mají ty nejúčinější redukční diety společné charakteristické znaky. Jaké to jsou? 

Porovnání bezkalorických omáček a sirupů. Zero sirup. Který je nejlepší do diety

Zero sirup, zero calories, zero topping. Každý z nás má v okolí někoho, kdo si v těchto pochoutkách libuje a možná jste to i vy sami. Provedli jsme pro Vás odbornou analýzu, dobře prostě je to obyčejná porovnávačka těchto sirupů, abyste si mohli ujasnit a vybrat si, který pro Vás bude ten pravý. Jdeme na to!

Sleduj nás i na sociálních sítích: