Můj účet
Přihlášení
Menu

TOP 5 SUPLEMENTŮ | Nejlepší doplňky stravy pro sportovce i nesportovce. Jaká suplementace má cenu?

Trenér Jirka Vacek vám ukáže nejlepší fitness doplňky stravy pro sportovce, ale i nesportující část populace. Jedná se o deficitní vitamíny a minerály, které v našem těle chybí. Jak se projevuje jejich nedostatek?

Časová osa videa:

0:00 Úvod
1:30 Proteiny, MRE/MRP aneb Dům bez cihel nepostavíš.
7:00 Hořčík je nedostatkový minerál skrz celou populací.
9:00 Proč by Omega3 mastné kyseliny měli používat úplně všichni?
11:08 Největší booster pro naší imunitu - Vitamín D3.
12:55 Jak vybrat kvalitní multivitamín?

O kterých produktech Jirka mluví ve videu:

➡️ PROTEINY
 

SMARTFUEL 100 % whey protein 

Protein je přímo z čerstvého mléka od krav z kontrolovaných EU chovů, pasoucích se na pastvinách, výsledkem je nejvyšší kvalita bez zbytečných aditiv. Syrovátkový koncentrát je vhodný pro sportovce i k běžnému doplnění bílkovin. Podporuje regeneraci, udržení a budování svalové hmoty.

Pentha Pro Complete

Kompletní směs bílkovin a sacharidů z přírodních zdrojů, obohacena o řadu funkčních složek. Proteinový složka se skládá z 5 různých druhů proteinu a sacharidová složka je postavena na sušeným batátovým prášku. 

Czech Virus Vícesložkový protein MPS-5 PRO

Proteinový nápoj složený z 5 různých zdrojů bílkovin vhodný i po tréninku. Protien je navíc doplněn o trávicí enzymy pro ještě lepší vstřebatelnost bílkovin a štěpení laktózy. 


Náš Tip: Proteiny: Dávkování, kdy a jak užívat protein?

Nevíš, jak správně používat protein? Kdy protein pít při hubnutí, kdy pít protein po cvičení a jestli lze používat protein i bez cvičení a na noc? Na všechny otázky spojené s dávkováním proteinu a pro koho je vhodný, jsme odpověděli v tomto článku.


➡️ HOŘČÍK
 

Czech Virus Supreme Magnesium Complex

Komplexní směs hořčíku tří forem - bisglycinát, citrát a malát. Hořčík je důležitým nejvíce deficitním minerálem v lidském těle. Má vliv na více než 300 funkcí.

BrainMax Performance Magnesium 1000 mg (Hořčík+Vitamin B6) 100 kapslí

Performance Magnesium obsahuje v jedné kapsli 1000 mg vysoce vstřebatelné magnézium bisglycinát a 1,4 mg vitamínu B6 v aktivní formě Pyridoxal-5-Phosphate. Neobsahuje žádné balastní látky (éčka) a kapsle jsou vegetariánské. 


➡️ OMEGA 3 MASTNÉ KYSELINY 
 

Opti Omega 3 200 ml

Prémiový rybí olej bez zápachu s příchutí pomeranče a vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin. Absolutně nulový rybí zápach díky speciální filtraci! Chuť přírodního pomeranče, žádný rybí zápach.

Now Foods Ultra Omega 3-D 600 EPA/300 DHA + Vitamin D3 90 kapslí

Přírodní koncentrát rybího oleje obsahující EPA a DHA, které jsou klíčovými složkami Omega-3 mastných kyselin, neboť přispívají k normální činnosti srdce a zároveň podporuje imunitní systém.


Náš Tip: Omega 3 a vliv na zdraví. Dlouhodobé užívání - účinky.

Naše tělo si mastné kyseliny neumí vytvářet, proto je musíme přijímat ze stravy, což je pro nás středoevropany nelehký úkol. Proč by každý z nás měl užívat Omega 3, jaké jsou její zdravotní benefity a naopak, co nám její nedostatek může způsobit?


➡️ VITAMÍN D3
 

BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 jako MK7 150 mcg 100 kapslí

Synergická kombinace esenciálních vitamínů D3 a K2, hraje důležitou roli ve zdraví kostí, zubů, cév a nejnovější studie naznačují, že se jedná o velmi důležité vitamíny pro podporu imunity. 

Now Foods Vitamin D3 a K2 1000 IU 120 kapslí

Vitmín D3 a K2, což jsou dva v tucích rozpustné vitamíny, které mají mnoho benefitů pro zdraví kostí, zubů a kardiovaskulárního systému a pro správnou funkci imunitního systému.


➡️ MULTIVITAMÍN MULTIMINERÁL
 

Prom-in Vita Solution 60 tablet

Profesionální produkt, který obsahuje komplex vitamínů a minerálů v optimálním poměru a formě tak, aby pokryl zvýšenou potřebu mikroživin zatěžovaného organizmu.

 JYM Vita Multi-Vitamin 60 tablet

Vita JYM je exkluzivní multivitaminový a multiminerální doplněk vyvinutý tak, aby poskytoval mikroživiny, které sportovci, kteří trénují, potřebují v množství, které potřebují k podpoře výkonu, růstu a celkové pohody.


➡️ VITAMÍN B
 

Now Foods Co-Enzyme B-Complex 60 kapslí

Komplex všech vitamínů skupiny B v aktivní koenzymové formě. Obsahuje také koenzym Q10, cholin, inositol, betain, kyselinu alfa-lipoovou a PABA. Vhodný pro vegetariány i vegany.

Viridian B-Complex B2 High Two® 90 kapslí 

High One® B-COMPLEX B1 obsahuje komplex vitamínů skupiny B se zvýšeným obsahem vitamínu B2 (riboflavin) – jedna kapsle obsahuje 200 mg = 14286 % RHP. Vitamíny skupiny B lze doporučit při chronické únavě a vyčerpání.


K tématu:

Magnesium. Proč je tak důležité a jaká forma hořčíku je nejlepší?

Hořčík patří k nejvíc deficitním minerálům v našem těle. Hořčík má vliv na snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k elektrolytické rovnováze, normílní činnost svalů a normálná psychycké činnosti. 

Vše o vitamínu D. Proč jen Slunce nestačí? Vliv na zdraví.

Chladné dny přibývají, sluníčko ubírá na intenzitě a my čím dál tím více tíhneme k pobytu doma či kanceláři. Zdá se vám, jako by končícím létem slábla i vaše energie, jste častěji unavení a bez nálady? Možná za to může nedostatek sluníčka a s tím související nedostatek vitaminu D3. 

Náš tip: Zajímá vás, jaké jsou nejlepší doplňky stravy pro nabírání a růst svalové hmoty?

TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s růstem svalové hmoty?

Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci snárůstém svalů? Tady najdete několik tipů od Jirky Vacka.

Mohlo by vás také zajímat:

Anabolizéry: Top 10 nakopávačů! Jak vybrat správnou předtréninkovku?

Kvalitní Pre-Workout není pouhý "nakopávač", ale směs více surovin, která se má postarat o pro maximální podporu výkonu a soustředěnest při tréninku.

Kreatin dávkování - jak kreatin užívat, kolik a kdy?

Kreatin je svalový energizér, který přímo zvyšuje výkon svalů. Látka, která podporuje růst čiré svalové hmoty a nepřímo snižuje hladinu podkožního tuku. Ale víte jak ho užívat, kolik a kdy?   

Sleduj nás i na sociálních sítích:​