Můj účet
Přihlášení
Menu

Fit zdravé větrníky

 

Klasický zákusek, který najdete v každé cukrárně. Nafoukané těsto, karamelový a šlehačkový krém s karamelovou polevou. Dá se ale vyrobit i zdravá varianta tak oblíbeného zákusku, která není plná cukru a tuku. Můžete udělat více malých větrníčků, nebo 6 větších kusů, jako já.

INGREDIENCE:

TĚSTO:

NÁPLŇ:
  • 37g vanilkový puding
  • 200ml mléka
  • 20g protein
  • 250g tvaroh

POLEVA:

 

POSTUP:

  1. Do kastrůlku dáme vařit mléko s kokosovým olejem, po troškách přidáváme mouku a tak 2min mícháme. Těsto se začne odlepovat od hrnce, je hotovo. Nechejte vychladnout a pak zašlehejte 2 vejce.
  2. Těstem naplňte cukrářský sáček a nastříkejte na plech 6-7 větrníků (záleží na velikosti). Pečte na 180°C  30min.
  3. Puding uvařte v mléce. musí být dost hustý, a přimíchejte protein rozmíchaný v trošce vody.Vzniklý proteinový puding smíchejte s tvarohem a nechte vychladnout.  
  4. Upečené větrníky rozřízněte napůl a vrchní čepičky namočte ve smíchané PB2 s proteinem a vodou. Korpusy naplňte trochou tvarohu a nastříkejte vanilkový krém.Přikryjte čepičkou a nechejte v lednici vychladnout.

 

Nutriční informace
Na jeden kus
Energetická honota
230kcal
Bílkoviny
14g
Sacharidy 
18g
Tuky
11g

 

Mohlo by vás zajímat:

Když vypukne sezóna švestek, je přímo povinností upéct nějaký moučník se švestkami. Švestkový koláč s drobenkou nebo švestkový koláč s tvarohem a mákem, to je česká klasika.

 

Tento moučník je původem z Rakouska, kde o něj uslyšíte jako o Apfelstrudel. U nás mu říkáme štrůdl, štrůdle či jablečný závin. Zkuste ho i ve fitness verzi.

Sleduj nás i na sociálních sítích: