Můj účet
Přihlášení
Menu

Anabolizéry a NO doplňky - PVL

Co jsou předtréninkové přípravky a jak fungují?

Předtréninkovky (anabolizéry před tréninkem) jsou nejčastěji ve formě prášku, který se smíchá s vodou a vypije se před tréninkem. Cílem předtréninkovky je zlepšit výkon, vytrvalost, sílu a koncentraci během tréninku. 

Je to rozsáhlá kategorie doplňků sportovní výživy. Můžeme ji rozdělit do několika podkategorií: anabolizéry před tréninkem (předtréninkové stimulanty, nakopávače), anabolizéry po tréninku, NO doplňky (Nitrix Oxide a další..), stimulanty testosteronu (Tribulus Terrestris a další..) a anabolické formule vše v jednom tzv. "All in One".

Jaké jsou výhody užívání pre-workoutů?

✅ Zvyšují energii: některé složky, jako je kofein a taurin, mohou zvýšit energii a zlepšit soustředění během tréninku.
✅ Zlepšují vytrvalost a výkon: některé složky, jako jsou aminokyseliny a kreatin, mohou zlepšit vytrvalost a výkon během tréninku a podporovat regeneraci svalů po tréninku.
✅ Zvyšují krevní oběh: některé složky, jako je arginin, extrakt z černého pepře nebo citrulin, mohou zlepšit krevní oběh a zvýšit průtok krve do svalů, což může podpořit jejich růst a regeneraci.
✅ Zlepšují koncentraci: některé složky, jako je taurin, kofein, nootropika či rostlinné extrakty, mohou zvýšit koncentraci a podpořit tak kvalitní trénink.
 

Jak správně dávkovat a kdy užívat pre-workout?

Přípravky před tréninkem by se měly užívat alespoň 30 minut před fyzickou aktivitou, aby měly dostatek času začít účinkovat a podpořit tak maximální výkon. Dávkování předtréninkových doplňků stravy se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a jeho složení. Proto je důležité pečlivě si přečíst návod k použití na obalu a postupovat podle něj.

Můžu předtréninkovku užít každý den nebo je lepší si dát pauzu?

Pre-workouty by se měly užívat hlavně před cvičením, ale lze je užívat i na podporu energie a koncentrace i v netréninkové dny. Každopádně, většina z nich obsahuje větší množství stimulantů, proto není od věci dát si alespoň v netréninkové dny pauzu či menší dávku. 

Jsou předtréninkové doplňky vhodné pro každého?

Předtréninkové doplňky stravy jsou vhodné prakticky pro každého, každopádně jsou tu skupiny lidí, kteří by se měli doplňkům se stimulanty vyhnout. Jsou to těhotné a kojící ženy a ani pro děti takové přípravky nejsou vhodné. Ti, co jsou citliví na stimulanty, jako je kofein, by měli být opatrní a měli by užívat nižší dávku nebo zvolit předtréninkové doplňky bez stimulantů. 

Jak dlouho trvá, než se projeví účinek pre workoutu?

Čas, za který se projeví účinky předtréninkového doplňku stravy, je různý v závislosti na složení přípravku, individuální citlivosti a dávce užitého produktu. Předtréninkové doplňky, které obsahují složky jako je kofein nebo beta-alanin, mají rychlý účinek a projeví se již během 20-30 minut po užití. Jiné složky, které obsahují dlouhodobě uvolňující se složky, mohou mít pomalejší účinek, který se projeví až po delší době.

Lze předtréninkovky kombinovat s ostatními doplňky stravy?

Pre-workouty můžete kombinovat s kterýmkoliv doplňkem stravy. Nedoporučujeme pouze kombinovat více pre-workoutů dohromady. Mnoho předtréninkových přípravků má ve složení podobné složky již v maximálních dávkách a jejich další navyšování není žádoucí.

 

 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
PVL
Zobrazeno 1 produkt
  • Značky
  • velikost balení
  • příchuť