Můj účet
Přihlášení
Menu

HMB je silný, přírodní a bezpečný stimulant!

Pojďme se podívat na jeden z nejsilnějších a zároveň bezpečných přírodních stimulantů, které se užívají zejména pro nárůst svalové hmoty. Tato přírodní látka je známa pod označením HMB. Za touto jednoduchou zkratkou se skrývá o trochu těžší název „beta hydroxybeta methylbutyrát“. 

HMB má svou úlohu při syntéze bílkovin a je v malém množství vytvářena ve svalové buňce jako produkt látkové přeměny jedné z nejdůležitějších aminokyselin L-leucin. Abychom svému tělu při získávání HMB pomohli, je třeba užívat značné množství aminokyseliny L-leucinu (získáme však jen cca 5% HMB) pro výrobu této látky, nebo ještě lépe dodat v požadovaném množství přímo HMB.

V běžné stravě se HMB nachází v rybím mase nebo v grapefruitu, ale toto množství je téměř zanedbatelné a pro aktivního sportovce velmi nedostačující. 

Sportovci vyhledávají HMB z těchto důvodů

  • aby zabránili odbourávání svalové hmoty
  • pro podporu nárůstu svalové hmoty
  • k přispění rychlejší regenerace
  • pro zvýšení obranyschopnosti organismu při zátěži
  • pro pozitivní regulaci hladiny cholesterolu
  • pro zvýšení absolutní svalové síly
  • pro podporu úbytku tuku

HMB je určeno pro všechny, kteří si chtějí i přes snížený kalorický příjem udržet svalovou hmotu, bez ohledu zda je začátečník či profesionální sportovec. U začínajících sportovců navíc chrání svaly před negativními katabolickými účinky kortizolu, který se vytváří více, jelikož tělo zatím není připraveno na zvýšenou zátěž.


AMIX HMB 220 KAPSLÍ

Nebojte se vyzkoušet jeden z méně známých, zato velmi účinných suplementů pro nárůst čisté svalové hmoty. HMB 4500 chrání vaši svalovou hmotu během silového tréninku.  HMB v těle vzniká z L-leucinu, jedné z nejdůležitějších esenciálních aminokyselin.


Nutrnend HMB 4500 100 kapslí

Jeden z nejsilnějších legálních suplementů pro nárůst čisté svalové hmoty. Obsahuje maximálně možné množství účinné látky v každé kapsli. HMB 4500 má silný antikatabolický účinek, takže chrání vaši svalovou hmotu během silového tréninku proti poškození. HMB 4500 obsahuje v každé kapsli 900 mg čistého beta-hydroxy-beta-methyl-butyrate.


MyoTec HMB 300g

Instantní prášek s obsahem čisté formy HMB, která je metabolitem větvené aminokyseliny leucinu. Má podobné a dokonce i výraznější spektrum účinku jako leucin. Více se o HMB dozvíte na webu eFIA.cz.


Dávkování: Doplněk je vhodné užívat v pravidelných cyklech, přibližně jeden měsíc, po kterém následuje stejně dlouhá přestávka. Jelikož HMB má poměrně nízkou životnost, je vhodné dávku rozdělit na 3 až 4 menší dávky denně. HMB je doporučeno užívat i ve dnech bez tréninku. Při užívání HMB nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. Pro svou bezpečnost a skvělé výsledky si HMB rozhodně zaslouží Vaší pozornost.

A teď trochu matematiky. Z řady vědeckých studií a testů vyšla rovnice, která říká, že při užívání 3g HMB po dobu tří týdnů intenzivního cvičení došlo až k 3x větším přírůstkům svalové hmoty a 2x většímu nárůstu svalové síly oproti tréninkům bez HMB.

Jak to vše vylepšit?

Přes všechny skvělé výsledky to lze vylepšit ve spojení se silovým tréninkem a současného podávání kreatinu. Efektivita zvýší a dochází k budování kvalitní svalové hmoty. Poté se k dávce HMB přidává kreatin cca 30-60 min. před tréninkem. K HMB  je vhodné doplňovat syrovátku a arginin, aby se vlivem zvýšení proudění krve dostala látka HMB do svalů.

Jaký je nejlepší protein? Podle čeho vybrat?

Proteinový koncentrát, izolát, hydrolyzát, kasein nebo vícesložka? Možná si teď říkáte, jestli v tom je nějaký rozdíl a jestli to je vůbec důležité. Je i není, ale rozhodně není bílkovina jako bílkovina. 


Magnesium. Proč je tak důležité a jaká forma hořčíku je nejlepší? 

Hořčík však patří k těm nejdůležitějším zejména proto, že se podílí jako faktor na stovkách enzymatických reakcí a také proto, že ho má většina populace nedostatek.

Sleduj nás i na sociálních sítích: