Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší detox pro naše tělo? Jak si nezničit zdraví a metabolismus.

Jak nejlépe detoxikovat tělo? Víte, že si můžete i ublížit?

Internet bombarduje příspěvky detoxech, které tvrdí, jak je důležité se očistit. Tento rok jsou obzvlášť populární ovocné šťávy, celerové šťávy a kokosová voda. Asi jarní úklid? To je ale hloupost. Na rozdíl od domácnosti má naše tělo tu skvělou schopnost, že nás detoxikuje 365 dní v roce 24 hodin denně. Nevěříte? Pojďte mrknout, jak to celé je a jaké problémy si takovýmito detoxy můžete způsobit. 

Potřebuje vůbec někdo detox? 

Ano, jsou tu samozřejmě jedinci, kteří detox opravdu potřebují, ale nevěříme, že vy do nich patříte nebo snaž užíváte těžké drogy, velké množství silných léků, jste alkoholici nebo jste opravdu těžký kuřák? Pokud ano, asi tex potřebujete, ale v tomto případě vám nepomůže kokosová voda ani šťáva z celeru. 

NAŠE ÚŽASNÉ TĚLO, JAK TO DĚLÁ?
Kůže, plíce, játra, trávicí trakt, ledviny a lymfatický systém, to je náš dokonalý detoxikační sytém, který neustále eliminuje toxické látky a zplodiny metabolismu.

JAK FUNGUJÍ DETOXY?
Tím, že začnete užívat místo běžné stravy ovocné šťávy a vychytávky, nejspíš snížíte příjem živin a tudíž se dostanete do kalorického deficitu. Také navýšíte příjem vlákniny a samozřejmě zde funguje placebo efekt. Pokud přidáte nějaké „detoxikační“ čaje, ty mají často diuretické, ale i projímavé účinky a začnete se zbavovat vody, poklesnou glykogenové zásoby, vyprázdní se střeva a to má za následek krátkodobýpokles hmotnosti. 

Debatu o detoxu a dalších čistících dietách nejdete v tomto videu:

Ale pozor!Rozhodně netvrdíme, že bylinkové čaje jsou špatné. Ba naopak. Opravdu nám mohou pomoci s trávením, nafouklým břichem a podporou trávení. Šálek či dva bylinkové čaje vám neublíží. Podívejte se na krabičku, co doporučuje výrobce některé bylinky by se neměli užívat dlouhodobě.


NÁŠ TIP! Czech Virus Greens Pro

V každé dávce je skutečně funkční množství látek (2 gramy Chlorelly, 2 gramy Spiruliny, 0,5 gramů mladý ječmen, 0,5 gramů mladá pšenice). Vysoké množství aktivních látek, ale zároveň super chuť. Je nám jasné, že je chuť subjektivní, ale taky víme, že většina zelených směsí chutná jako ...! Dost bylo přemáhání a zacpaného nosu při popíjení zeleného elixíru, nyní si můžeš na nápoji pochutnat a zároveň využít schopnosti všech látek, které jsme do směsi nacpali.


A co je na tom tedy špatně? 

Asi si říkáte, co je špatně na výše uvedeném odstavci? Zvýraznila jsem schválně to slovíčko „krátkodobý“. Tři dny pijete šťávy a za pár dní se vrátíte do svého režimu a dál? Jste tam kde jste byli. Jako by se nic nestalo, jen jste pravděpodobně o pár peněz lehčí a máte lepší pocit. Všechno, co pro sebe děláte, ať už je to celkově zdravý životní styl, správné jídlo, mělo by to být udržitelné z dlouhodobého hlediska. Řekněte si, jak dlouho dokážete daný režim dodržovat. Den? Dva? Týden? Měsíc? Půl roku? Dva roky? 

Jaké nesou detoxy zdravotní rizika? 

Může se stát, že z velkého množství přísunu ovocných šťáv si rozhodíte střevní mikrobiom. Ale mohou mít i další negativa. Přísunem ovocných a zeleninových šťáv vyřadíte z vašeho jídelníčku tuky a bílkoviny, které jsou pro ten náš detoxikační systém nezbytně důležité a hlavně játra bez aminokyselin, nejsou schopny svou práci odvádět pořádně. V neposlední řadě na ovocno-zeleninových šťávách přijímáte opravdu velké množství cukru. U 5 ovocných freshů to dělá zhruba 200g CUKRU.

Snad Vám tento článek trochu osvětil celé tohle detoxové šílenství. Ano, je opravdu těžké si přiznat, že to je hloupost a nevyzkoušet to, obzvlášť, když to propaguje nějaká vaše oblíbená instagramová celebrita, ale nezapomínejte, že nikdo nevidíte co je „behind scene“. 

Zdroj: www.institutmodernivyzivy.czfacebook.com/modernivyziva

Mohlo by Vás zajímat:

HIIT nebo Cardio? Co je lepší pro hubnutí? 

Nemálo z nás začíná se shazováním přebytečných tukových zásob. Nejdůležitější je samozřejmě vhodná  úprava stravy  a druhý velmi důležitý bod je i  pohyb , na který se velmi často ptáte. Co je nejlepší při hubnutí?

Nejúčinější dieta. Co je nejdůležitějí při hubnutí?

Máte nějaký svůj výživový styl a tvrdě si stojíte za tím, že je to  ta nejlepší možnost , jak  shodit  přebytečná kila nebo  nabrat svalovou  hmotu a  žádná jiná neexistuje , ale každý jsme jiný a na každého působí něco jiného. Přesto mají ty nejúčinější redukční diety společné charakteristické znaky. Jaké to jsou? 

      Sledujte nás i na sociálních sítích: