Můj účet
Přihlášení
Menu

Proteinové muffiny: Jedno těsto a tři dokonalé variace.

Nevím proč, ale nejlepší recepty pro vás mám, když peču pro někoho. Viz moje Krtinky, které jsem dělala Míšovi k narozeninám, proteinové Míša řezy dělané na rodinnou oslavu nebo Apple Pie, který jsem pekla, když mi šla mamka zkolaudovat byt. A nesmím ani opomenout na Cheesecake k narozeninám pro Jirku Vacka, který z něj byl unešenej. Uf! 

Tenhle recept vznikl pro kolegyni Dý na malou oslavu, chápej nápis Happy Birthday přes půl balírny, dva dorty, bábovka, muffiny, balonky a prskavky všude. No zase se musím poplácat po rameni. Povedl se. Hlavně ten nápad, tím že děláme všichni ve fitness shopu, tak logicky ty muffiny ponesou takové jméno. Takže tu budeme mít protein muffin banana split, choco chip a double chocolate. 

24 muffinů

100 Kč

Časová náročnost: 60 minut

Budete potřebovat: 

Postup: 

  1. Dáme rozehřívat troubu na 220 stupňů.
  2. Smícháme si všechny suché ingredience a dobře je promícháme. 
  3. Oddělíme žloutky od bílků a vyšleháme si z nich sníh. V další misce utřeme žloutky se změklým máslem, kefírem a olejem. Přidáme bílky a nakonec tekutou směs smícháme s moukou.
  4. V dalším kroku jsem si těsto rozdělila a rozlila do 3 misek. Do jedná jsem dala rozmačkaný banán, v druhé byly kousíčky čokolády a ve třetí odměrka kakaa a najemno nastrouhaná čokoláda. 
  5. Naplníme várku košíčků, tak do 3/4 a dáme do trouby na 220 stupňů na 3 minuty a pak pečeme 13-15 minut na 190 stupňů. Pak jsem rozjele druhou várku. Mám silikonové košíčky, takže než jsem to vyklopila a znovu naplnila troubu jsme měla opět na 220. 

Energetická hodnota je vypočítaná pouze na základ těsta, každý si to pak totiž muže potunit dle vlastního:

Nutriční informace
1 muffínek
Energetická hodnota
100 kcal
Sacharidy
12g
Bílkoviny
3,5g
Tuky
2g

Doufám, že Vám budou chutnat. Jsou to fakt nejlepší muffiny, které jsem kdy vyrobila. Ten kefír ji dává dokonalou vláčnost. Myslím, že hodně z vás ubere na cukru, ale naše Dý to ráda sladké, proto jsem ho tam dala takové množství. 

Zdroj: Tere.fu

Další recepty od Terezy:

Krtinky aneb vyrob si zdravý krtkův dort.

Krtkův dort z krabice už zkoušel asi každý, žádné umění. Když opominem cenu krabičky, pořád tu je složení, které není nic extra. Pojďte si vyrobit krtův dort doma. Vyjde vás to mnohem líp cenově i nutričně.

Apple Pie. Hraběnčiny řezy ve zdravější verzi

Dny se krátí, listí už opadává a sezóna jablek je tady. Strouhaný koláč s jablky neboli Hraběnčiny  řezy jsou jedním z mých oblíbených dezertů. Je na něj potřeba jenom pár surovin a je v něm minumim cukru.

Sleduj nás i na sociálních sítích.

 

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *