Můj účet
Přihlášení
Menu

Celulitida. Mýty a fakta. Nejčastější faktory a jak s pomerančovou kůží bojovat?

Celulitida není problém jen lidí s nadváhou. Dokonce i ženy, které jsou štíhlé a fit, se mohou dostat do tohoto otravného problému. Nejčastější „zasáhnuté“ partie jsou hýždě, stehna a břicho. 

Faktory, které ovlivňují rozvoj celulitidy.

  • Změna hormonů v krvi: Puberta, hormonální antikoncepce, těhotenství, menopauza.
  • Ochabování vazivová tkáně: Nevyvážená stravě, nedostatek pohybu, příjem tekutin.
  • Nedostatečná funkce krevního a lymfatického systému.
  • Alkohol, kouření, obezita a stres.
  • Špatná činnost jater – dochází ke zhoršenému metabolismu tuků.

Celulitidu mají jen tlustí lidé MÝTUS

Nadváha celulitidu rozhodně zhorší a bude viditelnější. Čím větší jsou ložiska tuku, tím větší tlak působí na pojivovou tkáň a tím větší je pravděpodobnost, že "prosákne" až pod kůži. Nicméně celulitida se objevuje u žen všech velikostí a tvarů. Klíčové je oslabení kolagenových vláken.

Nejlepší na boj s celulitidou je kardio MÝTUS

Běh a další formy kardio cvičení sice mohou pomoci shodit nějaká kila, ale to k redukci celulitidy nestačí. Aby došlo k vyhlazení ďolíčků je nutné zařadit i silový trénink - posilování. Pokud budete posilovat dojde ke zpevnění svalů a tím podkoží a kůže se vypne a nebude tolik „rozklepaná“. Naopak bude mít pevnější, komplexnější vzhled.

✅ Silové cvičení pomáhají snížit výskyt celulitidy FAKT

YES! Samozřejmě to nestojí jen na cvičení a nejde o úplný lék na celulitidu, ale ve většině případů cvičení pomůže zabránit nebo snížit její vzhled. Celulitida se objevuje, pokud jsou pojivová vlákna pod kůží slabá nebo ztrácí svou pružnost. Zpevnění svalů zajistí, že celulitida je méně znatelná. Navíc posilovám budujete svalovou hmotu, spalujete tuky a zvyšuje se krevní oběh.

✅ Hormonální antikoncepce zhoršuje celulitidu. FAKT

Ano. Mohou za to hormony v pilulce, které negativně působí na vitamin E. Ten v těle ženy podporuje krevní oběh. A právě dobrý oběh krve zamezuje vzniku celulitidy (kromě jiného).

Krémy proti celulitidě MÝTUS

Jednoduše řečeno. NE! Bez ohledu na to, co čtete na etiketě, nebo kolik ten zázrak stojí, neexistuje krém, který by vás účinně dokázal celulitidy zbavit. Některé z nich mohou způsobit dočasné zlepšení, ale bohužel oslabená kolagenová vlákna s definitivní platností nedokáže žádný krém opravit. Je důležité pokožku hydratovat, ale to až další bod.

✅ Hydratování a masírování pokožky zmírňuje celulitidu FAKT

Ano i ne. Pokud budete jen mazat pokožku krémem, tak celulitida nezmizí, je zapotřebí již zmíněný pohyb a správná strava. Ale hydratováním pokožky a masážemi zlepšíme cirkulaci krve a prokrvení podkoží a tím snížíme riziko celulitidy.

✅ Na zbavení celulitidy jsou skvělé lymfatické masáže i sauna. FAKT

Další způsob, jak rozproudit v těle krev a lymfu je saunování, sprchování se ve střídavě teplé a studené vodě, ale i lymfatické masáže. 

✅ Celulitida je dána geneticky FAKT

Ale nepoužívejte to jako výmluvu. Se vším se dá bojovat. Ovšem pokud má celulitidu babička i maminka pravděpodobně s tím budete mít problémy i vy. 


Na celulitudu vám žádné zázračné pilulky a doplňky stravy nepomůžou, ale doporučujeme vyzkoušet Renovality olejíček, který v boji s pomerančovou kůží pomáhá obstojně a v redukci tuku obecně můžete sáhnout po spalovačích.

Renovality Celluo Olej s pumpičkou

Dermatology pečlivě sestavená směs hroznového, citronového, fenyklového, mandlového, jojobového a mrkvového oleje příznivě působí na stav pokožky. Oleje oplývají antioxidačními vlastnostmi, pokožku zvlhčují, hydratují, zlepšují její vzhled i absorpční schopnosti. 

Grenade Thermo Detonator

Termogenní předtréninkový stimulant. Pomáhá udržovat optimální váhu a funguje jako stimulační přípravek pro lepší fyzický i mentální výkon.  Obsahuje 225 mg kofeinu v jedné dávce a další stimulační látky jako jsou extrakt ze zeleného čaje, hořká kůra pomerančovníku a kajenský pepř.

Prom-in Lean Solution

Spalovač tuků nabízí jedinečný 3 fázový komplex pro optimální kontrolu tělesné hmotnosti. Tento komplexní spalovač je unikátní díky extra vysokému množství účinných složek: acetyl-L-karnitin HCl, extrakt zeleného čaje,L-tyrosin, kofein, kajenský pepř a synefrin, který podporuje termoregulační proces. Díky kofeinu a kajenskému pepři dosáhnete správného "nakopnutí" před tréninkem a podporu zvýšeného pocení.

Extrifit Thermogel

Komplexní termogenní spalovač tuků, připravený k okamžité konzumaci v několika skvělých příchutích ve fromě gelu. Určený pro všechny sportovce, kteří usilují o maximální vyrýsování a redukci podkožního tuku, a to díky svému obsahu termogenních látek (např. synefrin, extrakt ze zeleného čaje a další), stimulantů (kofein, taurin aj.) a dalších účinných látek, které ovlivňují metabolismus tuků (HCA, karnitin, chrom a další). 

Nutrend Fat Direct

BEZ STIMULANTŮ. Jedinečný nejen složením, ale i dobou použití. Noční spalovač je speciálně vyvinut k odbourávání tuků ve spánku. Receptura obsahuje výtažky z mořských řas wakame, ale i z garcinie cambogie a ze zelenou kávu (bez kofeinu). Neobsahuje povzbuzující látky.

Další spalovače >>>


Mohlo by Vás zajímat:

TOP 5 SUPLEMENTŮ | Nejlepší doplňky stravy pro sportovce i nesportovce. Jaká suplementace má cenu?

Trenér Jirka Vacek vám ukáže nejlepší fitness doplňky stravy pro sportovce, ale i nesportující část populace. Jedná se o deficitní vitamíny a minerály, které v našem těle chybí. Jak se projevuje jejich nedostatek?

Každý jednou začíná. Žádný učený z nebe nespadl, proto dnešní téma bude 5 nejčastějších chyb začátečníků. Pojďte mrknout na článek, jaké jsou největší chyby začátečníků podle trenéra Jirky Vacka.

JE LEPŠÍ NA HUBNUTÍ HIIT NEBO CARDIO?

HIIT je poslední dobou hodně oblíbeným sportem. Je to velký konkurent klasického kardia. Co je ale účinější na spalování přebytečných kil? Mrkněte na nový článek.  

Sleduj nás i na sociálních sítích:​