Můj účet
Přihlášení
Menu

Celulitida. Mýty a fakta. Nejčastější faktory a jak s pomerančovou kůží bojovat?

Celulitida, to se fakt nepovedlo. Jedná se hlavně o estetický problém. Je často nazývána jako pomerančová kůže, protože připomíná ďolíčky jako má pomerančová kůra. Dokonce i ženy, které jsou štíhlé a fit, se mohou dostat do tohoto otravného problému. Nejčastější „zasáhnuté“ partie jsou hýždě, stehna a břicho. 

Faktory, které ovlivňují rozvoj celulitidy.

  • Změna hormonů v krvi: Puberta, hormonální antikoncepce, těhotenství, menopauza.
  • Ochabování vazivová tkáně: Nevyvážená stravě, nedostatek pohybu, příjem tekutin.
  • Nedostatečná funkce krevního a lymfatického systému.
  • Alkohol, kouření, obezita a stres.
  • Špatná činnost jater – dochází ke zhoršenému metabolismu tuků.

 

Celulitidu mají jen tlustí lidé MÝTUS

Nadváha celulitidu rozhodně zhorší a bude viditelnější. Čím větší jsou ložiska tuku, tím větší tlak působí na pojivovou tkáň a tím větší je pravděpodobnost, že "prosákne" až pod kůži. Nicméně celulitida se objevuje u žen všech velikostí a tvarů. Klíčové je oslabení kolagenových vláken.

Nejlepší na boj s celulitidou je kardio MÝTUS

Běh a další formy kardio cvičení sice mohou pomoci shodit nějaká kila, ale to k redukci celulitidy nestačí. Aby došlo k vyhlazení ďolíčků je nutné zařadit i silový trénink - posilování. Pokud budete posilovat dojde ke zpevnění svalů a tím podkoží a kůže se vypne a nebude tolik „rozklepaná“. Naopak bude mít pevnější, komplexnější vzhled.

Silové cvičení pomáhají snížit výskyt celulitidy FAKT

YES! Samozřejmě to nestojí jen na cvičení a nejde o úplný lék na celulitidu, ale ve většině případů cvičení pomůže zabránit nebo snížit její vzhled. Celulitida se objevuje, pokud jsou pojivová vlákna pod kůží slabá nebo ztrácí svou pružnost. Zpevnění svalů zajistí, že celulitida je méně znatelná. Navíc posilovám budujete svalovou hmotu, spalujete tuky a zvyšuje se krevní oběh.

Hormonální antikoncepce zhoršuje celulitidu. FAKT

Ano. Mohou za to hormony v pilulce, které negativně působí na vitamin E. Ten v těle ženy podporuje krevní oběh. A právě dobrý oběh krve zamezuje vzniku celulitidy (kromě jiného).

Krémy proti celulitidě MÝTUS

Jednoduše řečeno. NE! Bez ohledu na to, co čtete na etiketě, nebo kolik ten zázrak stojí, neexistuje krém, který by vás účinně dokázal celulitidy zbavit. Některé z nich mohou způsobit dočasné zlepšení, ale bohužel oslabená kolagenová vlákna s definitivní platností nedokáže žádný krém opravit. Je důležité pokožku hydratovat, ale to až další bod…

Hydratování a masírování pokožky zmírňuje celulitidu FAKT

Ano i ne. Pokud budete jen mazat pokožku krémem, tak celulitida nezmizí, je zapotřebí již zmíněný pohyb a správná strava. Ale hydratováním pokožky a masážemi zlepšíme cirkulaci krve a prokrvení podkoží a tím snížíme riziko celulitidy.

Na zbavení celulitidy jsou skvělé lymfatické masáže i sauna. FAKT

Další způsob, jak rozproudit v těle krev a lymfu je saunování, sprchování se ve střídavě teplé a studené vodě, ale i lymfatické masáže. 

Celulitida je dána geneticky FAKT

Ale nepoužívejte to jako výmluvu. Se vším se dá bojovat. Ovšem pokud má celulitidu babička i maminka pravděpodobně s tím budete mít problémy i vy. 

Mohlo by Vás zajímat:

Každý jednou začíná. Žádný učený z nebe nespadl, proto dnešní téma bude 5 nejčastějších chyb začátečníků. Pojďte mrknout na článek, jaké jsou největší chyby začátečníků podle trenéra Jirky Vacka.

 

JE LEPŠÍ NA HUBNUTÍ HIIT NEBO CARDIO?

HIIT je poslední dobou hodně oblíbeným sportem. Je to velký konkurent klasického kardia. Co je ale účinější na spalování přebytečných kil? Mrkněte na nový článek.  

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *