Můj účet
Přihlášení
Menu

Hotová jídla na cesty. Český výrobek bez chemie jen 100% přírodní suroviny

Zdravý životní styl má jasná pravidla a nedá se podvádět, protože co tělu dáš, to se ti vrátí. Kvalitní a zdravé jídlo jsou základním kamenem všeho. Navařit, nakrabičkovat a můžeme vyrazit, do školy, do práce, na cesty. Jsou tu ale situace a známe je každý, kdy člověk musí rychle vystřelit z domu, nebo naopak přijde pozdě unavený a už se mu nechce nic vařit. Proto Expres menu přišlo se skvělým nápadem. Dočtete o řádek níž: 

Co je EXPRES MENU?

Jsou to hotová sterilovaná jídla, která není potřeba vařit. Nemusí se ani přilévat voda – jídla nejsou dehydratovaná. Jídlo v sáčku můžete jednoduše ohřát a servírovat. Bez obav ho můžete sníst i studené.

Náš tip! Klikni a mrkni na maso ve vlastní šťáve, to je sen.

Kam si ho mohu vzít?

Hlavní výhodou našich jídel je jejich univerzálnost. Protože jídla balíme do odolných bariérových sáčků, tak je můžete bez obav vložit do batohu nebo kamkoliv, kde nebudou ostré předměty, které by propíchly sáček. Ať vás čeká výlet na kole či trekové dobrodružství, jedete autem na dovolenou nebo potřebujete jídlo na ryby, EXPRES MENU můžete mít neustále po ruce, aniž by vás omezovalo svoji velikostí nebo skladovacími podmínkami.

Má jídlo přílohu?

Jídlo bez přílohy, protože každý má rád jinou přílohu. Pokud by byla u jídla i příloha, vystavili bychom se riziku, že někomu nebude jídlo chutnat, protože nemá rád například brambory a naopak. Jídlo bez přílohy je tedy kompromisem, ke kterému nás vedly praktické úvahy. Pokud by si někdo přál i přílohu, tak si ji můžete objednat jako samostatný produkt, který se prodává ve dvouporcovém provedení.

Jak je možné, že vaše jídla tak dlouho vydrží?

Certifikovanou minimální trvanlivost máme 40 měsíců, pokud jsou během skladování dodrženy všechny podmínky. Minimální trvanlivost je vždy uvedena na sáčku. Ačkoliv deklarujeme, že má jídlo minimální trvanlivost 40 měsíců, může se vám dostat do ruky výrobek, který bude mít „expiraci“ třeba už za rok. Tato situace je způsobena tím, že výrobek byl delší dobu uskladněn na prodejně, než se k vám dostal. Dlouhou dobu spotřeby můžeme dekladovat díky patentované metodě  CTP použité při přípravě a konzervace jídla. Použitá technologie je velmi podobná klasickému zavařování, kdy je jídlo zabalené v uzavřeném sáčku šetrně sterilováno za pomocí vysokého tlaku a teploty. Minimální trvanlivost pravidelně kontrolujeme u Zdravotnického ústavu v Hradci Králové.

Kde ho skladovat?

Nejprve je nutné uvést, že naše jídla nemusíte skladovat v ledničce ani v mrazáku! Jednoduše si odložte výrobky na místě, kde bude sucho a stabilní teplota, která nepřesáhne +30 °C. Zároveň je potřeba, aby na výrobky nesvítilo slunce. Pokud splníte všechny tyto podmínky, tak vám zaručujeme, že se vám jídlo před dobou spotřeby nezkazí. Celkovou trvanlivost můžete tudíž ovlivnit jeho správným skladováním.

Jídlo bylo vystaveno větší teplotě. Nezkazí se?

Jídlo, které je zabaleno v hermeticky uzavřeném sáčku, má velkou výhodu – pokud se vám zkazí, velmi brzo to zjistíte, protože se sáček viditelně nafoukne. Jestliže necháte jídlo celý den na místě, kde jsou vyšší teploty, než které jsme doporučili, tak se vám jídlo do večera nezkazí. Pouze se zkrátí doba spotřeby. Za této situace doporučujeme jídlo v dohledné době otevřít a sníst.

Odkud pochází naše suroviny?

Prakticky všechny suroviny, které k výrobě našich jídel používáme, pochází od českých producentů, nejlépe regionálních. Několik let jsme hledali spolehlivé dodavatele, kteří by splňovali naše přísná kritéria na vstupní surovinu. Jednou z nejodvážnějších firem byla Městská jatka Vrchlabí, která pro nás začala například vyrábět speciální bezlepkovou klobásu, kterou není možné jinde koupit. I další dodavatelé si zvykli, že jsme nároční při převzetí jejich produktů. Jenom díky neustálé pečlivosti a hlídání kvality surovin jsme schopni garantovat kvalitu vlastních produktů.

Proč je jídlo bez lepku?

Proč by ne?! V masu se přeci lepek přirozeně nevyskytuje, tak není důvod ho tam přidávat. Všechna jídla od nás jsou bez lepku. 

Jsou všechna jídla EXPRES MENU vhodná pro celiaky?

Ano jsou. Všechna naše jídla připravujeme tak, aby je mohli bez obav využít i osoby, které musí ze zdravotních důvodů dodržovat bezlepkovou dietu. Klasickou mouku jsme nahradili její bezlepkovou alternativou.

Jak vypadají naše jídla?

Velmi často se nás ptáte, proč není jídlo vidět přes obal. To není způsobeno tím, že bychom vám nechtěli naše chuťovky ukázat, ale protože je nutné zamezit přístupu světla k potravině. Jedná se tedy o praktický důvod, abychom mohli nabídnout maximální dobu spotřeby. Kdykoliv se můžete podívat na naše webové stránky, kde jsou zobrazeny obrázky všech jídel. Pozor, jídla mají na fotografii i přílohu. Jedná se pouze o příklad servírování. Nejjednodušší je otevřít pytlík a přesvědčit se osobně.

Můžu maso koupit na vaší prodejně na Újezdu ve Fitness Shopu?

No jasně, že můžete. Na prodejně máme přímo vystavené produkty, nebo si udělejte eshopovou objednávku a pokud ji stihnete do 10:00 budete ji mít připravenou po 14 hodině k vyzvednutí. Pokud byste tento čas nestihli, tak druhý den po 14 hodině tam určitě bude. 

Mám koupené jídlo. Jak ho ohřát?

Vybrat si můžete ze dvou způsobů, jak jídlo ohřát. Nejjednodušší variantou je ohřev jídla přímo v sáčku. Uzavřený sáček můžete ohřát ve vodní lázní (nádoba s teplou vodou) či v rychlovarné konvici. Bariérový sáček obsahuje vrstvu hliníku, díky kterému se jídlo uvnitř sáčku rychle prohřeje. Bohužel není možné jídlo v sáčku ohřát v mikrovlnce, protože obal obsahuje zmíněný hliník (hliník ovšem neovlivní potravinu - nepřichází s ní do styku, jde pouze o vnitřní vrstvu pětivrstvého sáčku). Druhou variantou je, že obsah sáčku vyklopíte do jakékoliv nádoby a ohřejete podle vašich možností.

Mohlo by vás zajímat:

Proč (ne)řešit sacharidy. Nejlepší rady na hubnutí. Sestav si jídelníček.

​Skoro žádné sacharidy v jídelníčku. Nesmím jíst po 18. hodině. Pokud chci zhubnout musím hladovět. A během den musím jíst každé dvě až tři hodiny, aby tělo furt fungovalo a nezpomalil se mi metabolismus! Pojdme si vyvrátit tyhle hloupé mýty a mrknout proč neřešit sacharidy.

Jak správně a efektivně hubnout? Jak zrychlit metabolismus? Zavodnění organismu. Jak vypočítat bazální metabolismus.

Odpovídáme na důležité otázky které se týkají hubnutí. Návod jak si vypočítat bazální metabolismus a jak si udržet váhu.

Sleduj nás i na sociálních sítích: