Můj účet
Přihlášení
Menu

Lean Solution – Řešení pro boj s tukem

Jak docílit maximálního spalování tuku? Neexistuje zázračná formule, ale využitím základních principů lze dosáhnout skvělých výsledků. Jaké že to jsou?

 1. Promyšlený tréninkový plán a jeho důsledné dodržování.
 2. Adekvátně navržená výživová strategie a i zde preciznost v její aplikaci do vašeho každodenního života.
 3. Kvalitní doplněk výživy, který podpoří další spalování tuku nastartované tréninkem a výživou.
   

Právě takovým doplňkem pro vás může být LEAN SOLUTION z naší řady Athletic. Tento komplexní spalovač nepřipouští žádné kompromisy a důkazem je 1638 mg účinných složek v jedné dávce, kterých je v balení 60.

Jedná se o skutečně funkční množství daných látek, což prokazují i klinické studie. V našem produktu nenajdete 10 a více ingrediencí v homeopatických dávkách, které jsou v praxi naprosto bez výsledků a slouží jen pro okouzlení zákazníka. Ani nenabízíme další extrémně stimulační spalovač tuku, nýbrž maximálně efektivní a 100% bezpečný produkt, který lze užívat i dlouhodobě. Špičkové výrobky řady Athletic nabízejí jen to nejlepší a to platí i v tomto případě. Při jeho tvorbě jsme se vyhnuli potencionálně rizikovým složkám, jako je např. extrakt vrby bílé, který může poškodit sliznici žaludku. Levný a hojně používaný piperin jsme nahradili vysoce efektivním a zdravotně přínosným extraktem kajenského pepře.

Spalování tuku v několika fázích

LEAN SOLUTION útočí na tělesný tuk ze tří úhlů. V něm obsažené složky fungují na principu vzájemné synergie, tedy spolupracují a jedna posiluje druhou. Vlastní proces probíhá zvýšením uvolňování tuku z tukových buněk, následuje podpora transportu uvolněného tuku do mitochondrií a ve třetí fázi je tuk využit pro tvorbu energie.

Takže pěkně po pořádku….

Pokud chcete získat štíhlejší vzhled, je potřeba zmenšit velikost tukových buněk. Tukové buňky jsou místa, kde naše těla ukládají tuk. Jejich počet není bohužel možné snížit. Pokud tedy nepodstoupíte liposukci. Nicméně můžeme donutit tuk tyto buňky opustit. V tom nám pomůže kofein a synefrin, což je základ většiny spalovačů, včetně našeho LEAN SOLUTION.

Tento první krok automaticky neznamená, že dosáhneme štíhlého vzhledu, natož jeho udržení v dlouhodobém horizontu. Pokud totiž není tuk použit jako palivo, má tendenci se uložit zpět do tukových buněk. Proto je nutné zajistit dopravu uvolněného tuku do mitochondrií. Mitochondrie jsou v podstatě energetické továrny uvnitř buněk, které zajistí využití tuků, sacharidů a dokonce i bílkovin pro tvorbu energie ve formě ATP (adenosintrifosfát). Ano, ATP je přesně to, co tělo využívá při svalových kontrakcích v průběhu tréninku.

Pokud se držíte efektivního dietního plánu, tvrdě trénujete a navíc doplňkově užíváte kofein se synefrinem, dochází k přetěžování transportního systému tuku do mitochondrií a to způsobuje, že se jeho část nedostane kam má a dojde ke zpětnému uložení tuku do tukových buněk. Tento problém řešíme v druhém kroku. Pro doprovod tuku do mitochondrií jsme použili nejúčinnější možnou látku a tou je karnitin. Nekompromisně jsme do LEAN SOLUTION zakomponovali jeho nejdražší a nejefektivnější formu, a to Acetyl L-Karnitin.

Posledním krokem ke spálení veškerého uvolněného tuku v mitochondriích je zvýšení energetické potřeby organismu. Jak to provést? Nejjednodušším způsobem je fyzická aktivita. V průběhu tréninku, ba dokonce i po něm, mitochondrie používají všechny tři makroživiny pro tvorbu ATP, jak jsme již zmínili výše.  V průběhu diety se bohužel tělo přizpůsobí zvýšeným energetickým nárokům a spotřeba tuku se zpomaluje. Tady pak nastupují další funkční složky LEAN SOLUTION, kterými jsou extrakt zeleného čaje, kapsaicin obsažený v extraktu kajenského pepře a tyrosin. Všechny tyto ingredience stimulují aktivitu mitochondrií tak, aby neustále používali tuk pro tvorbu ATP.

Náš LEAN SOLUTION vám v kombinaci s precizním dietním plánem a seriózním tréninkovým programem zajistí maximální podporu všech třech tří fází spalování tuku při současném zachování svalové hmoty. Žádná extrémní stimulace. Žádná zdravotní rizika. Zkuste spalovač tuků, který není dalším z mnoha, ale respektuje fyziologické procesy. Nesnaží se zaujmout nesmyslným mixem mnoha látek, ale nabízí opravdu účinné složky, unichž byla jejich funkce potvrzena studiemi.

Jednotlivé ingredience pod drobnohledem aneb z čeho je složena tato nekompromisní formule:

Acetyl L-Karnitin

 • Tato forma karnitinu se vstřebává výrazně lépe než standartní formy L-Karnitinu. Acetylová forma karnitinu efektivně zvyšuje produkci neurotransmiterů dopaminu a acetylcholinu, což podporuje dobrou funkci mozku a současně zlepšuje náladu. Acetyl L-Karnitin je také považován za jeden z nejlepších anti-aging suplementů.
 • Umožní transport uvolněného tuku k mitochondriím, kde pomáhá využívat tuk pro tvorbu energie. Jednoduše, bez adekvátního příjmu karnitinu nemůže tělo optimálně využívat uvolněné mastné kyseliny.

Extrakt ze zeleného čaje

 • Zelený čaj obsahuje látky zvané katechiny včetně epigallocatechin galát (EGCG). Tento katechin je odpovědný za termogenní efekt zeleného čaje. EGCG inhibuje enzym, který štěpí norepinefrin, což je neurotransmiter podílející se na regulaci metabolismu a spalování tuku. Inhibicí tohoto enzymu EGCG zajistí vyšší hladinu norepinefrinu a tím i lepší spalování tuku.
 • Zelený čaj poskytuje mnoho dalších zdravotních výhod, jako je potlačení zánětů, prevence rakoviny, a především zlepšení inzulínové senzitivity,čímž přispívá k prevenci cukrovky. Studie navíc prokázaly, že katechiny přijaté ve formě suplementu se absorbují lépe než katechiny přijaté klasicky ve formě nápoje připraveného ze zeleného čaje.

Kofein

 • Kofein je bestsellerem a základní složkou většiny spalovačů tuku. Kofein je znám především jako látka, která zvyšuje bdělost a podporuje kognitivní funkce.
 • Obecně se předpokládá, že kofein zvyšuje spalování kalorií. Nejnovější studie však naznačují, že spalování kalorií je kofeinem ovlivněno minimálně a redukci tuku podporuje skrze jiné mechanismy. Přitom je však důležitá jeho optimální dávka. Zde neplatí úměra více je lépe, ale naopak méně je více. Nadměrná stimulace kofeinem může vést k přetížení organizmu a nárůstu hladiny kortizolu, což vede k problematičtějšímu spalování tuku. Proto jsme se vyhnuli maximální dávce v produktu a nastavili jeho optimální nejoptimálnější množství.

L-tyrosin

 • Jedná se o aminokyselinu, která spolupracuje s kofeinem a nabízí mnoho dalších benefitů. Mimo jiné pomáhá zvýšit bdělost, duševní zaměření a náladu.
 • Tyrosin se v těle účastní produkce neurotransmiterů jako je dopamin a epinefrin. Navíc se účastní produkce hormonů štítné žlázy a určitě není potřeba zdůrazňovat, jak klíčovou roli hraje štítná žláza v průběhu redukce.
 • Tyrosin navíc zvyšuje hladinu norepinefrinu, o kterém jsme si psali v souvislosti se zeleným čajem.

Kajenský pepř

 • Kajenský pepř je zdrojem kapsaicinu. Tuto látku nalezneme v chilli papričkách a je známa svou štiplavou chutí. Kapsaicin má stimulační účinky na oběhovou soustavu a tím ovlivňuje metabolismus podobně jako aerobní cvičení.
 • Kapsaicin současně snižuje chuť k jídlu a tím také přispívá k hubnutí.
 • Mezi jeho zdravotní benefity patří například prevence cukrovky, aterosklerózy, žaludečních vředů (podporuje totiž tvorbu ochranného žaludečního hlenu a inhibuje růst nežádoucích bakterií známých jako helicobacter pylory) a podpora krevní cirkulace.

Synefrin

 • Synefrin je aktivní složka rostliny Citrus Aurantium známé také jako Pomerančovník hořký. Synefrin stimuluje specifické receptory, které zlepšují uvolňování mastných kyselin z tukových buněk a zároveň díky podpoře termogeneze zvyšuje metabolický obrat.
 • Výhodou je selektivní působení synefrinu na rozdíl od jeho příbuzného efedrinu. Díky tomu, že působí selektivně pouze na beta 3 receptory, dochází k stimulaci metabolizace tuku bez nežádoucích vedlejších účinku, jako je tachykardie a nespavost.
 • Citrus Aurantium také podporuje činnost jater, působí jako žaludeční tonikum, pomáhá potlačit nevolnost a optimalizuje trávení.

Autor: Pavel Samek 21. dubna 2017
Zdroj: Prom-in.cz

Sleduj nás i na sociálních sítích: 

Reference:

 • Stephens, F. B., et al. New insights concerning the role of carnitine in the regulation of fuel metabolism in skeletal muscle. The Journal of Physiology 581: 431-444, 2007.
 • Nagao, T., et al. Tea catechins suppress accumulation of body fat in humans. J Oleo Sci 50: 717–728, 2001.
 • Kao, Y. H., et al. Modulation of endocrine systems and food intake by green tea epigallocatechin gallate. Endocrinology 141: 980 –987, 2000.
 • Hase, T., et al. Anti-obesity effects of tea catechins in humans. J Oleo Sci 50: 599–605, 2001.
 • Venables, M. C. Green tea extract ingestion, fat oxidation, and glucose tolerance in healthy humans.Am J Clin Nutr. 87(3):778-84, 2008.
 • Dulloo, A. G., et al. Normal caffeine consumption: influence on thermogenesis and daily energy expenditure in lean and postobese human volunteers. Am J Clin Nutr 49: 44 –50, 1989.
 • Beck, TW, Housh, TJ, Schmidt, R, et al. “The acute effects of a caffeine-containing supplement on strength, muscular endurance, and anaerobic capabilities.” Journal of Strength and Conditioning Research, 2006, 20(3), 506–510.
 • Echeverri, D., et al. Caffeine’s vascular mechanisms of action. International Journal of Vascular Medicine, 2010.
 • Deijen, J. B., et al. Tyrosine improves cognitive performance and reduces blood pressure in cadets after one week of a combat training course. Brain Res Bull. 1999 Jan 15;48(2):203-9.
 • Deijen, J. B. and Orlebeke, J. F. Effect of tyrosine on cognitive function and blood pressure under stress. Brain Res Bull. 1994;33(3):319-23.
 • Owasoyo, J. O., et al. Tyrosine and its potential use as a countermeasure to performance decrement in military sustained operations. Aviat Space Environ Med. 1992 May;63(5):364-9.
 • Yoshioka, M., et al. Effects of red-pepper diet on the energy metabolism in men. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo) 41: 647–656, 1995.
 • Westerterp-Plantenga, M. S., et al. Sensory and gastrointestinal satiety effects of capsaicin on food intake. Int J Obes 29: 682–688, 2005.
 • Yoshioka, M., et al. Combined effects of red pepper and caffeine consumption on 24 h energy balance in subjects given free access to foods. Br J Nutr 85: 203–211, 2001.
 • Lejeune, M. P. G. M., et al. Effect of capsaicin on substrate oxidation and weight maintenance after modest body-weight loss in human subjects. Br J Nutr 90: 1–10, 2003.
 • Stohs, S. J., et al. Effects of p-synephrine alone and in combination with selected bioflavonoids on resting metabolism, blood pressure, heart rate and self-reported mood changes. Int J Med Sci. 8(4):295-301, 2011.
 • Stohs, S. J., et al. A review of the human clinical studies involving Citrus aurantium (bitter orange) extract and its primary protoalkaloid p-synephrine. Int J Med Sci. 9(7):527-38, 2012.
 • Gougeon, R., et al. Increase in the thermic effect of food by adrenergic amines extracted from Citrus aurantium. Obesity Research 13(7):1187-94, 2005.
 • Preuss, H. G., et al. Citrus aurantium as a thermogenic, weight reduction replacement for ephedra: An overview. Journal of Medicine 33:1-4, 2002.
 • Stohs, S. J., et al. The safety of Citrus aurantium (bitter orange) and its primary protoalkaloid p-synephrine. Phytotherapy Research, 2011.