Můj účet
Přihlášení
Menu

Oblíbené pečivo každého američana bakel

Bagel. Chlebový výrobek, který se tradičně vyrábí z pšeničné mouky, velký tak, aby se vešel do dlaně a tvaruje do podoby prstence. Vypadá trochu jako donut. Těžko říct, jaký „kroužek“ tu byl první, jestli donut nebo bagel, co myslíte? Na rozdíl od donutu se ale předvaří a až pak peče. Jeho tvar není náhodou. Vedle výhody rovnoměrného pečení se dírou dal také protáhnout provázek, což usnadňovalo přepravovat větší množství bagelů. No ale dost povídání.

Takže co budeme potřebovat?
615g hladká mouka (špaldová funguje)
360ml teplá (vlažná) voda
1 baleni sušené droždí
8g cukr
4g sůl
1 lžíce medu
1 bílek
1 lžíce mléka
semínka na posypaní

Do misky vlijte vlažnou vodu (tak akorát aby v ni sel udržet prst), vsypte drozdi a 4g cukru. Zamíchejte a nechte 10 min odstát, drozdi zaceň působit.

Do vetší misky vsypte mouku, sůl, 4g cukru. Zamíchejte a pote vlijte drozdi. Zadělejte hladké těsto, pracujte s nim tak 15 min. Pote vymažte stěny troškou oleje, těsto v míse obraťte aby se jim obalilo, přikryjte utěrkou, a nechte těsto 1,5 h kynout.

Troubu předehřejte na 210C. Dejte vařit vodu do velkého hrnce, přidejte lžíci medu. Než voda začne bublat, připravte si z těsta 8 bulek, prstem do nich udělejte důlek a upravte tvar. Jakmile voda vaří, vložte do ni postupně barely (2-3ks najednou) a vařte je max. 1min z každé strany. Vařené bakely nechte okapat na mřížce.

Vařené bakely pomažte směsí bílku a lžíce mléka. Posypte je třeba sezamem/lněným semínkem/sušenou cibuli/soli. A pečte je 20-25 min na 210C. -> kromě toho ze je to opravdu jednoduché, tak je to také korunová záležitost

Slané nebo raději sladké?
Opravdu na tom nezáleží, fantazii se meze nekladou. Ať už je napěchujete zeleninou, šunkou, vajíčkem nebo promažete marmeládou, budou chutnat skvěle.

NÁŠ TIP:  Už jste zkusili kombinaci arašídového másla a ovocné zavařeniny? NE? Tak to máte nejvyšší čas. Zkuste třeba CARAMELU od Czech Virus. Je velice jemná a sladká, přestože neobsahuje žádný přidaný cukr.


Sleduj nás i na sociálních sítích: 


Zdroj: @klarkasch