Můj účet
Přihlášení
Menu

(R)evoluce oblíbeného pure cfm

Pure cfm je velmi oblíbený protein a jeho popularita stále stoupá. co nás tedy vedlo k jehou, vylepšovat? doba jde dopředu a my rozhodně nechceme usnout na vavřínech. „cfmko“ je základní univerzální protein, který najde využití u nejširšího spektra našich zákazníků.  syrovátkový proteinový koncentrát hraje a nadále i bude hrát prim ve zdrojích bílkovin. samozřejmě i další zdroje bílkovin, jako např. hydrolyzát nebo izolát (pozn.: izolát připravujeme, a to v exkluzivních příchutích), jsou v určitých situací velmi vhodné. nicméně kvalitní koncentrát lze použít téměř kdykoliv a většina spotřebitelů ho má ve spíži spíše jako běžnou součást svého jídelníčku, než jako doplněk stravy. proto jsme inovovali produkt, který je pomalu brán za funkční potravinu než za doplněk stravy, a představujeme nové cfm evolution! zdokonalili jsme na maximum jeho stravitelnost, při současném zachování veškerých zdravotních benefitů, a to vše při nejlepší možné chuti. cílem bylo uvést produkt, který ocení kondičně cvičící dívka, mírně pokročilý atlet i závodník v přípravě na svou vrcholnou soutěž.

nyní prozradíme, co se v našem „cfmku“ změnilo. anebo ještě lépe. začneme tím, co se rozhodně nikdy nezmění – tím jezáklad ve vysoce kvalitní výchozí surovině. všechny ostatní vychytávky jsou jen poděkování za vaši přízeň, kterou si naše produkty získaly.

 

základní surovina

základní surovinou zůstal kvalitní, plně instantní syrovátkový proteinový koncentrát, který je zpracovaný pouze metodou cfm. tedy žádná směs bílkovin, bez udání zdroje a poměru jednotlivých složek. 100% bílkovin tvoří jen a pouze cfm

důležitým faktem je rostoucí kvalita koncentrátu, který používáme. důvodem je neustálý pokrok v technologiích. pravidelně prováděné laboratorní testy trvale vykazují nižší hodnoty laktózy při zachování všech ostatních benefitů. to je také důvodem, proč nadále používáme jen samotný koncentrát a ne směs koncentrátu s izolátem. hodnoty, které naše cfm nabízí, jsou srovnatelné se směsnými produkty jiných firem. pro zajímavost se podívejte na výsledky rozborů níže. koncentráty mají rozdílnou kvalitu, my však pečlivě vybíráme a používáme to nejlepší.

dalším důvodem pro použití 100% syrovátkového cfm proteinu je, že tyto kvalitní koncentráty obsahují oproti izolátům daleko vyšší hladiny růstových faktorů igf-1, tgf-1 a tgf-2. nové studie skutečně naznačují, že tyto sloučeniny mohou mít pozitivní vliv na imunitu, intestinální (střevní) zdraví a disponují také hepatoprotektivními účinky. tato pozitiva, která syrovátka nabízí, ocení nejen sportovci, ale také „normální“ lidé.

stravitelnost

jak bylo právě zmíněno, hlavními benefity syrovátkového proteinu jsou rychlá a bezproblémová stravitelnost vč. pozitivního vlivu na intestinální zdraví. přesto, bohužel, koncentrát obsahuje zbytkové množství laktózy, která může lidem způsobovat problémy s jejím trávením. abychom tento nedostatek odstranili, přidali jsme do našeho cfm evolution extra dávku trávicího enzymu laktázy. tento enzym je obsažen v množství, které efsa (european food safety authority) doporučuje pro trávení potravin s obsahem laktózy. v produktu nenajdete hotovou směs enzymů, která sice může působit efektivně na obale, ale část těchto enzymů je de facto nepoužitelná. je to dáno výskytem enzymů pro složky, které protein ani neobsahuje a proto jsou ve směsi zastoupeny zbytečně. abychom si uvedli příklad – enzym alfa amyláza pomáhá trávit škroby, ale kvalitní koncentrát žádné škroby neobsahuje. dále, enzym celuláza, je určen pro trávení vlákniny. tu ale v našem produktu najdete pouze v minimálním množství.

kromě laktázy jsme použili již jen směs proteolytických enzymů na přírodní bázi (bromelain z ananasu a papain z papáje). tyto dva enzymy jsme nepřidali ani tolik pro pomoc při trávení bílkovin, neboť syrovátkový protein se tráví velice rychle, ale spíše pro jejich protizánětlivé a regenerační účinky. přidání uvedených enzymů je cílené a v dávce, která je opravdu účinná.

toto bylo stěžejní vylepšení nového „cfmka“. výhodou přidané laktázy je také zlepšení senzorických vlastností produktu a tím tak snížit množství použitého sladidla.

zmínkou o sladidlech se dostáváme k dalšímu a poslednímu bodu – a to je chuť.

ochucení

předchůdce cfm evolution, tedy pure cfm, byl co se chuti týče hodnocen od uvedení na trh velmi pozitivně. díky modernímu způsobu mísení jsme i bez použití plnidel a zahušťovadel dosahovali velmi dobré chuti. přesto díky úpravám ve složení považujeme nové cfm evolution za ještě chutnější! také se můžete těšit na speciální edici příchutí, kterou připravujeme.

našich skvělých příchutí dosahujeme také díky použití špičkových aromat od firmy, specializující se na dětskou výživu. pro slazení používáme naši poměrně unikátní kombinaci oblíbené sukralozy a citrozy (neohesperidin dc, který se vyrábí z kůry hořkých pomerančů a je v přírodě běžně vyskytující se látkou). díky synergii těchto dvou složek můžeme použít jen velmi nízké dávky. čemu jsme se vyhnuli, je dnes poměrně marketingově zajímavá stévie, protože její chemická pachuť je u nativního produktu, jako např. cfm evolution, velmi výrazná. tento problém s nepříjemnou pachutí stévie lze odstranit přidáním vyššího množství sukralozy. tato varianta se nám však vůbec nezamlouvala. není naším cílem svézt se na marketingové vlně, ale především stlačit množství sladidel na minimum při zachování lahodné chuti. troufáme si tvrdit, že i přes tak nízký obsah sladidel, chutná cfm evolution zkrátka skvělě!

a na závěr ještě jedno vylepšení.

funkční složky – finální upgrade

šlo nám o vytvoření univerzálního a funkčního produktu, z jehož výhod mohou těžit kondiční sportovci i profesionálové. nabídnout základní proteinový přípravek, který však zároveň překoná očekávání jeho uživatelů. přidali jsme proto složky, jejichž funkčnost je ověřena sportovci, kteří je pravidelně užívají. jedná se o volnou dávku bcaa a glutaminu. tyto volné aminokyseliny ve spojení s vynikajícím aminospektrem špičkového syrovátkového proteinu vykazují nespočet benefitů, o kterých by se dala vydat celá série článků.  tím hlavním je, že tato kombinace aminokyselin podporuje a nastartuje syntézu bílkovin.

díky všem zde zmíněným úpravám vznikl produkt, který reprezentuje absolutní špičku mezi vysokoprocentními proteinovými suplementy na trhu. věříme, že jeho kvality budou oceněny širokým spektrem uživatelů.

Sleduj nás i na sociálních sítích: 

Zdroj: www.prom-in.cz

Autor: Pavel Samek