Můj účet
Přihlášení
Menu

Brambory vs. Batáty. Co je lepší?

Pokud se alespoň trochu zajímáte o zdravý životní styl a výživu, určitě jste si v poslední době všimli pomalého, ale stálého vzestupu slávy sladkých brambor. Koneckonců, je to mnohem zdravější než klasické brambory, nebo ne? 

Sladké brambory jsou bohaté na „beta-karoten“, který se v těle přeměňuje na vitamín A a je důležitý pro zdraví očí. Beta-karoten má také antioxidační vlastnosti a chrání buňky před oxidačním stresem.

Klasické brambory jsou bohaté na vitamin C, obsahují ho 8x více než sladké brambory a oba druhy jsou dobrým zdrojem hořčíku.

Sladké brambory mají nižší glykemický index, což znamená, že dodávají energii s nízkou spotřebou (ve srovnání s bílými brambory, které mají obvykle vyšší GI a rychlejší účinek na hladinu cukru v krvi).
Pokud si vezmeme batáty v číslech, tak ve 100 gramech sladkých brambor: 90 kalorií, 2 gramy bílkovin, 21 gramů sacharidů, 6,5 gramu cukru a 3,3 gramů vlákniny.

Nutriční hodnoty klasické brambory na 100 gramů: 76 kalorií, 2 gramy bílkovin, 16 gramů sacharidů, 1 gramu cukru a 1,5 gramů vlákniny.

Příznivci nízko sacharidových (Low-Carb) diet obvykle nad bramborami ohrnují nos, ale doufejme, že máte dost zdravého rozumu, abyste viděli, že brambory ve skrytu vlastně nejsou nepřítelem. Ať už klasické nebo sladké brambory mají skvělé nutričních hodnoty a proto se vyplatí zahrnout je do naší stravy.

Skutečné potraviny v doplňcích stravy? Jasně! Mrkněte na super video s Jirkou Vackem.


Náš tip! Prom-in Pentha Complete 2500g

Pentha Pro Complete představuje kompletní směs bílkovin a sacharidů z přírodních zdrojů navíc je produkt obohacen o řadu funkčních složek. Proteinový nápoj, který se skládá z pěti různých druhů proteinu a sacharidový komplex, který je postaven na sušeným batátovým prášku. Mluvíme o 23,5 g vysoce kvalitních bílkovin v kombinaci s 14,4 g sacharidů v porci. 


Mohlo by Vás zajímat:

Nejúčinější dieta. Co je nejdůležitějí při hubnutí?

Máte nějaký svůj výživový styl a tvrdě si stojíte za tím, že je to  ta nejlepší možnost , jak  shodit  přebytečná kila nebo  nabrat svalovou  hmotu a  žádná jiná neexistuje , ale každý jsme jiný a na každého působí něco jiného. Přesto mají ty nejúčinější redukční diety společné charakteristické znaky. Jaké to jsou? 

Proč (ne)řešit sacharidy. Nejlepší rady na hubnutí. Sestav si jídelníček.

​Skoro žádné sacharidy v jídelníčku. Nesmím jíst po 18. hodině. Pokud chci zhubnout musím hladovět. A během den musím jíst každé dvě až tři hodiny, aby tělo furt fungovalo a nezpomalil se mi metabolismus! Pojdme si vyvrátit tyhle hloupé mýty a mrknout proč neřešit sacharidy.

Sleduj nás i na sociálních sítích: