Můj účet
Přihlášení
Menu

Jak nabrat svalovou hmotu? Chcete konečně pořádné svaly?

Nabrat svalovou hmotu, je častokrát těžší než zhubnout přebytečná kila. Máme pro vás pár rad a tipů, jak začít a jak konečně vybudovat nějaké svaly.

Víc bílkovin nebo sacharidů?

Při nabírání svalové hmoty, ač se tomu někteří budou divit, základem by měli být sacharidy. Proč? Po cvičení je svalový glykogen vyčerpaný. Pomocí rychle stravitelných sacharidů jako je třeba cycklický dextrin, zvýšíte hladinu inzulínu, který podpoří ukládání glykogenu. Současně inzulín slouží jako přenašeč aminokyselin a živin do poškozených svalových buněk a jak mnoho studií ukazuje, po tréninkový příjem sacharidových a proteinových suplementů podporuje anabolickou reakci, což znamená nárůst svalové hmoty.

Pokud tě téma o stravě zajímá, doporučujeme mrknout na video "Jak si vypočítat makroživiny a nastavit jídelníček? Kde a jak začít. Jak počítat kalorie." Zde je povídání o tom, jak si nastavit jídelníček.

Kreatin pro objem svalů

U kreatinu je vědecký prokázané, že při jeho užívání dochází k nárůstu síly, aktivní svalové hmoty a oddaluje svalové vyčerpání cca o 20 %. Není divu, že se jedná o nejoblíbenější doplněk stravy sportovců vůbec. Díky němu, se správným cvičením a dobrou stravou budete hravě svalovou hmotu nabírat.

Glutamin

Glutamin zvyšuje imunitu, pomáhá vyplavovat růstový hormon a testosteron po cvičení. Neesenciální aminokyselina glutamin, je prokazatelně nejčastěji zastoupenou aminokyselinou ve svalové tkáni. Suplementace glutaminem je ve sportu velmi oblíbená a díky schopnosti stimulovat svalový růst a vyplavit růstový hormon je jedním z nejrozšířenějších legálních suplementů v kulturistice.

Vitamíny a minerály

Tato skupina látek je stavebním kamenem každé výživové pyramidy. Pokud bychom chtěli fungovat, natož tvořit svaly pouze z bílkovin, tuků a sacharidů, naše tělo by po několika týdnech odpadlo. Vitamíny a minerály jsou látky nezbytné pro biochemické reakce v našem těle, jsou nosiči látek, pomáhají spouště chemické proceyy v našem těla a řídí jejich rychlost. 

Jirka Vacek se na téma "Nárůst svalové hmoty. Chci mít svaly. Rady a tipy jak na svaly." rozpovídal na našem YouTube, kde si můžeš poslechnout několik jeho oosvědčených rad.

Mohlo by Tě zajímat:

Nejlepší spalovače tuků. Mají smysl? Jaký je nejlepší a která látka v něm nesmí chybět? Jak poznám, že funguje? 

Spalovačí tuků vám pomůžou se zbavit přebytečného tuku. Jak fungují, které látka je nejlepší na hubnutí a jak poznáte, že spalovač funguje?

 

Proteiny: Dávkování, kdy a jak užívat protein?

Dnes již každý ví, že bílkoviny potřebujeme k regeneraci svalové tkáně poškozené během intenzivního tréninku a také k dodání dostatečného množství aminokyselin potřebných k tvorbě bílkovin tvořících zvětšující se svalovou hmotu.

 

JAK DĚLAT MRTVÝ TAH? Správná technika. Super cvik na záda. Nejčastější chyby.

Děláš mrtvé tahy, ale nejsi si jistý technikou nebo máš pocit, že si strhneš záda?  Kdo jiný by ti měl techniku tohoto základního a oblíbeného cviku vysvětlit než zrovna Jirka Tkadlčík?

Sleduj nás i na sociálních sítích:

Dotaz na prodavače

  • 6. 5. 2018 v 10:31
    Miroslav Dráb
    Reagovat
    Dobrý den.Jaká je cena za toto balení? Hezký den.

Dotaz

Recenze: *