Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší spalovače tuků. Mají smysl? Jaký je nejlepší a která látka v něm nesmí chybět? Jak poznám, že funguje?

Spalovače tuků jsou jedním z doplňků, jejichž popularita raketově stoupá. A jelikož je léto za dveřmi, hodně z nás bude usilovat o shození pár kilogramů a úbytku podkožního tuku. Vsadím se, že spalovače tuků jste již zaregistrovali, ale dost možná nevíte, jak fungují. A právě na to se podíváme v dnešním článku, kde vám i doporučíme ty nejlepší suplementy a prozradíme, jakou roli hrají při hubnutí.

Mají spalovače tuků smysl? 

Osobně nemám rád označení “zbytečný doplněk.” Myslím si, že každý doplněk má opodstatnění, ale jen v určitých situacích a pro konkrétní typy tréninku. Spalovače tuků jsou doplňky, které smysl rozhodně mají, ALE pouze v případě, že máte vyřešený jídelníček (jste v kalorickém deficitu) a máte dostatek pohybu. Pokud tyto dva aspekty nejsou splněny, nikdy se vám zhubnout nepodaří a myslet si, že nějaký doplněk odvede všechnu práci za vás, je dost naivní. Musíte se sami snažit, držet výdej kalorií výš než jejich příjem a pravidelně sportovat. Když si pak před sportem vezmete jednu dávku spalovače, efekt může být rychlejší, mohou vám dodat energii, zlepšit soustředění i umožnit odjet kvalitní trénink. V žádném případě ale nenahradí tu dřinu, kterou musíte sami odvést. 

Jaké látky by měl obsahovat fat burner?

Nejefektivnější a vědeckými studiemi nejprokázanější se jeví kofein, synefrin, zelený čaj (ideálně s větším množstvím EGCG) nebo třeba kajenský pepř. 

Látek ve spalovačích tuků můžete najít hned několik a upřímně řečeno je nedokážeme všechny detailně rozebrat v tomto článku, protože to není jeho primárním účelem a byl by pak až nepřehledně dlouhý. Pokud vás toto téma zajímá více do detailu, určitě se podívejte na video od Jirky Vacka na našem YouTube kanále, který vám rovnou doporučí i konkrétní doplňky:

Na jakém principu tyto látky fungují?

Místo detailního rozboru jednotlivých látek bychom se měli podívat spíše na to, jak tyto látky vůbec fungují. Mnoho lidí totiž spalovače užívá, aniž by věděli, jak vlastně fungují. V podstatě existují dva základní principy, jakými může látka pomoci ke spalování tuků: 

  1. Termogeneze - Termogenní látky velmi zjednodušeně řečeno zvýší produkci tepla, která jde ruku v ruce s rychlejším metabolismem a výdejem energie. No a když tělo najednou začne vydávat více energie, musí si ji rovněž odněkud brát, a proto sáhne do tukových zásob. 
  2. Lipolýza - Zbylé látky, které neovlivňují produkci tepla, většinou fungují na principu lipolýzy. Zvýší tedy uvolňování mastných kyselin do krevního oběhu, odkud jsou využívány jako zdroj energie. 

Jak poznáte, že spalovač funguje?

Pokud jste si spalovač koupili a ještě jste ho nepoužili, možná je to proto, že nevíte, co od něj vlastně čekat. Jestli si myslíte, že si vezmete dvě nebo tři tablety spalovače a rázem na sobě poznáte rozdíl, budete určitě zklamaní. Ve skutečnosti poznáte správné fungování spalovače tak, že se po jeho konzumaci budete o něco více potit a lehce se vám i zrychlí metabolismus, což je zejména vlivem vitamínů skupiny B. Spolu s tím souvisí i nutnost více při tréninku pít, protože pokud nebudete tekutiny doplňovat, hrozí vám vyšší riziko křečí. 

Komplexní směsi, nebo jednotlivé suroviny? 

Látky, které se do spalovačů používají, by si rozhodně zasloužily na našem webu samostatný článek. Výše jsme zmínili alespoň kajenský pepř, kofein, synefrin a zelený čaj, ale v praxi se látek používá mnohem víc - třeba l-karnitin, CLA nebo vitamíny skupiny B. V každém případě ale vystává v hlavě otázka, zda si koupit komplexní spalovač, nebo postačí jednotlivé složky. A odpověď záleží především na vašich finančních možnostech. Jestli chcete co nejvíce ušetřit, rozhodně bych vám doporučil dát si před sportovním výkonem kávu a k tomu tabletu synefrinuEfekt bude v poměru ceny a kvality dostačující, avšak nemůžete čekat zázraky, protože komplexnější směsi často fungují synergicky a navíc díky extraktu z černého pepře mají lepší využitelnost. V případě, že pro vás cena není stěžejní, mrkněte na naše bestsellery:


Top spalovače tuků

Jeden z nejsilnější splalovačů je Grenade Black Ops, se kterým máme dobré zkušenosti. Na druhou stranu se jedná o poměrně silný produkt. Pokud nemáte se spalovači zkušenost doporučujeme začít se slabšími. Při užívání spalovačů byste neměli cítit nevolnost, bušení srdce, nesoustředěnost či návaly. Pokud tomu tak je, rozhodně uberte dávku nebo vyměňte spalovač. 


Top 5 spalovačů

✅ Grenade Black Ops
✅ Extrifit Thermo Gel
✅ Prom-in Lean Solution
✅ Nutrend Fat Direct (noční spalovač)
✅ Czech Virus Thermo Virus 


Kompletní nabídka spalovačů tuků >>>

NÁŠ TIP: Často máme v akci:

Co si z dnešního článku odnést? 

Z dnešního článku byste si měli odnést především to, že spalovače tuků můžeme rozlišit na termogenní a netermogenní fungující na procesu lypolýzy. Pokud chcete ušetřit, jako ideální se jeví koupit jednotlivé klíčové složky zvlášť (v takovém případě vám postačí synefrin, eventuálně i kofein pokud nemáte rádi chuť kávy, nebo extrakt ze zeleného čaje.

Mohlo by vás zajímat:

Proč (ne)řešit sacharidy. Nejlepší rady na hubnutí. Sestav si jídelníček.

​Skoro žádné sacharidy v jídelníčku. Nesmím jíst po 18. hodině. Pokud chci zhubnout musím hladovět. A během den musím jíst každé dvě až tři hodiny, aby tělo furt fungovalo a nezpomalil se mi metabolismus! Pojdme si vyvrátit tyhle hloupé mýty a mrknout proč neřešit sacharidy.

Čím nakrmit střevní mikrobiom? Jak se podepisuje psychika na našem trávení?

Podzim máme spojený nejen s padajícím listím, ale i padající imunitou. Ta je zkoušena nejen změnou počasí a hojným výskytem různých onemocnění, ale i stresem. Čím se bránit a jaké potraviny volit?

Sleduj nás i na sociálních sítích:

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *