Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší spalovače tuků. Mají smysl? Jaký je nejlepší a která látka v něm nesmí chybět? Jak poznám, že funguje?

Spalovače tuků je oblíbený doplněk při redukci váhy. Možná ale nevíte, jak fungují a na to se podíváme v dnešním článku, kde vám i doporučíme ty nejlepší suplementy a prozradíme, jakou roli hrají při hubnutí.

✅ Mají spalovače smysl?
✅ Jaké látky by měly obsahovat?
✅ Na jakém principu fungují?
✅ Tipy na top spalovače

Mají spalovače tuků smysl? 

Spalovače tuků jsou doplňky, které smysl rozhodně mají, ale pouze v případě, že máte rozumný jídelníček (jste v kalorickém deficitu) a máte dostatek pohybu. Pokud tyto dva aspekty nejsou splněny, nikdy se vám zhubnout nepodaří a myslet si, že doplněk stravy odvede všechnu práci za vás, je dost naivní. Musíte se sami snažit, držet výdej kalorií výš než jejich příjem a pravidelně se hýbat. Pokud si před sportem vezmete spalovač, efekt hubnutí a spalování bude rychlejší, dodá vám energii, zlepší soustředění i umožní odjet kvalitní trénink na maximum.

Jaké látky by měl obsahovat fat burner?

Nejefektivnější a vědeckými studiemi nejprokázanější se jeví kofein, synefrin, zelený čaj (ideálně s větším množstvím EGCG) nebo třeba i kajenský pepř. Pak jsou tu další extrakty a přírodní výtažky, které v organismu zvyšují tělesné teplo a odbourávají přebytečný tuk.


Náš tip: SmartFuel Fat Burner 90 kapslí

Komplexní vícesložkový spalovač tuků pro maximální podporu redukce hmotnosti. Všechny látky fungují synergicky, to znamená, že se vzájemně doplňují a maximalizují své účinky tak, aby spalování tuků bylo maximálně efektivní.


Pokud je pro vás redukce váhy aktuální téma, doporučujeme poslechnout si video podcast s výživovým poradcem Petrem Havlíčkem a trenéren Jirkou Vackem:  TIPY NA HUBNUTÍ | Kde všichni dělají chybu a proto nedokáží trvale zhubnout? Jak rychle zhubnout?

Na jakém principu tyto látky fungují?

Mnoho lidí spalovače užívá, aniž by věděli, jak vlastně fungují. V podstatě existují dva základní principy, jakými může látka pomoci ke spalování tuků: 

  1. Termogeneze - Termogenní látky velmi zjednodušeně řečeno zvýší produkci tepla, která jde ruku v ruce s rychlejším metabolismem a výdejem energie. No a když tělo najednou začne vydávat více energie, musí si ji rovněž odněkud brát, a proto sáhne do tukových zásob. 
     
  2. Lipolýza - Zbylé látky, které neovlivňují produkci tepla, většinou fungují na principu lipolýzy. Zvýší tedy uvolňování mastných kyselin do krevního oběhu, odkud jsou využívány jako zdroj energie. 

Jak poznáte, že spalovač funguje?

Správné fungování spalovače poznáte tak, že se po jeho užití budete o něco více potit a lehce se vám i zrychlí metabolismus. Spolu s tím souvisí i potřeba více při tréninku pít, protože pokud nebudete tekutiny doplňovat, hrozí vám vyšší riziko křečí. 

Komplexní směsi, nebo jednotlivé suroviny? 

Výše jsme zmínili kajenský pepř, kofein, synefrin a zelený čaj. V praxi se látek používá mnohem víc - třeba l-karnitin, CLA nebo vitamíny skupiny B. Možná teď vystává otázka, zda si koupit komplexní spalovač nebo postačí jednotlivé složky. Pokud chcete co nejvíce ušetřit, doporučujeme dát si před sportovním výkonem kofein se synefrinemEfekt bude v poměru ceny a kvality dostačující, každopádně komplexní směsi často fungují synergicky. V případě, že pro vás cena není stěžejní, rozhodně sáhněte po komplexním spalovači.


Další kvalitní a účinné spalovače tuků

Bohužel neexistuje žádný speciální spalovač tuků na břicho dokonce není ani žádný vyjímečný nejlepší spalovač tuků pro ženy, ale dali jsme dohromady recenze na spalovače tuků od našich zákazníků i z vlastních zkušeností a toto je top 5 spalovačů:

Prom-in Lean Solution 180 kapslí

Spalovač Lean Solution je komplex pro optimální management kontroly tělesné hmotnosti. Unikátní spalovač s extra vysokým množstvím účinných složek: acetyl-L-karnitin HCl, extrakt zeleného čaje, L-tyrosin, kofein, kajenský pepř i synefrin.


Czech Virus Thermo Virus 60 kapslí

Téměř 1200 mg aktivních látek podporu kontroly tělesné hmotnosti a metabolismu tuků. Obsahuje 12 účinných látek pro synergický efekt, balené ve veganských kapslích.


Kevin Levron LevroLean

Extra silný termogenní spalovač tuku, který obsahuje pečlivě vybrané spektrum bioaktivních látek, které urychlováním metabolismu tuků pomáhají redukovat tukovou tkáň. Spolehlivý a efektivní doplněk stravy pro všechny, kdo se snaží dosáhnout nebo si udržet štíhlou a vytvarovanou postavu.


Jym Shred 240 kapslí

Shred byl navržen tak aby pomohl usnadnit úbytek přebytečného tuku. Podporuje větší uvolňování tuku z tukových buněk a zároveň pomáhá transportovat více uvolněného tuku do mitochondrií, kde se zužitkuje jakožto primární zdroj energie.


Nutrend Fat Direct 60 kapslí

Fat Direct je noční spalovač tuků, který je speciálně vyvinut k odbourávání tuků ve spánku. Kombinuje v sobě sílu přírodních výtažků a nejnovějších technologií. Receptura obsahuje výtažky z mořských řas wakame, ale i z garcinie cambogie a ze zelené kávy (bez kofeinu). 


Látek ve spalovačích tuků můžete najít opravdu několik a pokud vás toto téma zajímá více do detailu, určitě se podívejte na video od Jirky Vacka na našem YouTube kanálu.


Mohlo by vás zajímat:

TOP 5 SUPLEMENTŮ | Nejlepší doplňky stravy pro sportovce i nesportovce. Jaká suplementace má cenu?

Trenér Jirka Vacek vám ukáže nejlepší fitness doplňky stravy pro sportovce, ale i nesportující část populace. Jedná se o deficitní vitamíny a minerály, které v našem těle chybí. Jak se projevuje jejich nedostatek?

Jak sestavit jídelníček. Existuje univerzální návod?

Rozhovor na téma zda existuje ideální jídelníček? Jak by měl vypadat udržitelný jídelníček, který tělu dodá vše, co potřebuje a zároveň přinese ty výsledky, které od něj očekáváme?

Sleduj nás i na sociálních sítích: