Můj účet
Přihlášení
Menu

Booty Band Workout Posilovací guma na zadek a nohy

S gumami cvičím už několik let a je to jedna z nejlepších věcí na posilování, obzvlášť pokud chcete cvičit doma a neholdujete fitku nebo ho nestíháte. 

Gumu si můžete vzít kamkoliv. Nechybí mi, když jedeme na dovolenou k moři či na víkend na chalupu. Neexistuje výmluva, že se někam nevejde, protože neexistuje skladnější věc, než Booty band. 

Odporová guma je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Vybrat si můžete z několika odporů a dá se s ní zacvičit celé tělo, nás ale budou zajímat ty na nohy a zadek. 

Moje tipy 

Pokud se řadíte mezi začátečníky, nepřeceňujte své síly, guma stojí pár korun, tak si pořiďte více odporů a uvidíte, že až se s ní seznámíte a dostanete se do toho pořád ji využijete a můžete použít klidně dvě a tím tak přidat odpor. 

Jak vybrat gumu?

Upřímně říkám, že gumy o odporu 1 - 4 kg úplně nemá smysl kupovat. Vím, že je využívají hodně na rehabilitační cvičení, kde není žádoucí zbytečně velká zátěž. Já doporučuji začít s lehčím odporem 4 – 6 kg (light) popřípadě 5 – 8 kg (medium).

Proč začít s nižším odporem? 

U každého cviku je nejdůležitější jeho provedení a pokud cvičíte s odporovou gumou dřepy nebo cokoliv jiného, dbejte na to, aby vám guma moc nestahovala nohy k sobě, hrozí tak nesprávnému namáhání v kyčlích i v kolenou. Musíte mít odpor pod kontrolou, být schopni po celou dobu cvičení, udržet nohy správně. S odporovou gumou lze odvičit bezpočet variací cviků, tak abyste zapojili úplně všechny části hýžďových svalů. 

Ovládáš už gumy skvěle a cítíš, že tvé hýžďové svaly potřebují více napětí? Můžeš sáhnout po vyšším odporu latexové gumy nebo si pořídit látkovou. 

S látkovým Booty bandem opravdu efektivně zapojíte zadek. Někdy píšete, že se vám latexová guma roluje (to je tím, když jí přetahujete), což se s látkovou gomou ale nikdy nestane. Doporučuji koupit střední zátěž. Je tak akorát dlouhá dají se s ní cvičit dřepy, hipsthrusty, unožování, roznožování i výpady s ní zvládnete. Má zevnitř silikonové proužky, takže se ani nehne. 

Víte, že odporovou gumou můžete nahradit i činku na zádech a zvýšit tak odpor od země? Na to budete potřebovat delší gumu. Doporučuji vzít nějakou s odporem 7-16kg (lehká) či 15-30kg (střední). Já s gumou moc ráda cvičít dřepy, good mornings i výpady. 

Doufám, že vám moje tipy alespoň trochu pomohli. Na našem youtube najdete mnoho videí jako inspiraci na cviky i celá tréninková videa, jako je třeba tohle. 

Pro pevné a hezké nohy si do další objednávky kromě booty bandu přihoďte:

Závaží na zápěstí a kotníky
Přijde vám cvičení doma lehké, gumičky už vás nebaví nebo potřebujete jen změnu? Zkuste záváží na kotníky. Závaží na nohy upevníte jednoduše suchým zipem. Uvidíte, jak dříve jednoduchý cvik bude najednou obtížnější.


Gumový posilovací expandér SET
Sada se kterou procvičíte celé tělo. Sada se skládá z odporových gum, elastického pásu, rukojetí, upevnění ke kontíků, upevnění na dveře a švihadla.


Roller
Nezapomeňte ani na regeneraci a protažení. Po pořádném tréninku doporučujeme "vyrolování". Roller je výborná pomůcka k rozmasírování svalů, uleví vám od namožení a napětí. Pro někoho může být rolování nepříjemné až bolestivé, ale najděte si sílu, která vám vyhovuje a sami uvidíte, jak se po pravidelném masírování budete cítit uvolněně a svěže.


Další tipy na cvičební pomůcky >>>

Mohlo by tě zajímat:

Jak cvičit doma? 

Další videa s domácím cvičením zaměřeným na ruce, břicho a zadek jsme pro vás vybrali v předchozím článku. Inspirujete se?

Jak cvičit s odporovou gumou? Ukázková videa. Nejlepší expandér pro cvičení nohou?

Nejlepší cviky na zadek s odporovou gumou. V tomto článku najdete základní popis článků plus videa z našeho youtube.

Sleduj nás i na sociálních sítích: