Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší cviky na přední stehna. Celý trénink + video z celého tréninku.

Mít pěkně vytvarovaný zadek je sice paráda, ale silné musíte mít celé nohy, právě proto, abyste mohli celý progres posunout ještě dál. Hodně lidí, především holek, si myslí, že pokud budou posilovat předky stehen, tak jim narostou nohy a budou pak vypadat jako kulturisti. To se opravdu nestane, protože za takovýma nohama je kus práce. Docílíte možná toho, že se vám nohy začnou hezky tvarovat a zesílíte. To poznáte i při posilování, že najednou zvládnete zvednou víc. Celé video z tréninku najdete zde:

1) ČELNÍ DŘEP
 

Osu máte v úrovni ramen a uchopit jí můžete zkřížením rukou nebo podhmatem s lokty před tělem. S nádechem a zpevněním těla osu nadzvednete a uděláte dva kroky vzad. Chodidla jsou na šíři ramen nwbo trochu širší a špičky lehce vytočené vně. Nadechnete, zpevníte střed těla a uděláte hluboký dřep. Myslete na to, že se vám nesmí ve spodní pozici prohnout spodek zad. Při zvedání vychází síla z pevných nohou, nahoře vydechnete.

2) LEG PRESS

Lehněte si na lavici, zadek a bedra musí být přilepené na lavičce. Chodidla jsou pevná, špičky lehce směřují ven a koleno kopíruje směr špičky. Důležitý je mít vypnutý hrudník, zatažené břicho a stažené lopatky. Nadechnete se a nohy pouštíte dolů, silou tlačíte nahoru a nahoře vydechente.

3) CHOZENÉ VÝPADY

Chozené výpady můžete dělat bez zátěže nebo s osou či činkami. Důležité je mít pevný střed těla, dostatečně dlouhý krok a pevné paty. Záda jsou rovná (resp. přirozeně prohnutá). Koleno se nedotýká země – pohyb zastavujeme těsně nad zemí.

4) PŘEDKOPÁVÁNÍ

Posaďte se na lavici. Začínáte ve spodní poloze, kdy by úhel kolenního kloubu neměl být menší než 90 stupňů. S výdechem vytlačte opěrný válec do horní polohy a plynulým pohybem s nádechem zpět, do výchozí polohy. Když válec vytlačíte nahoru, nikdy nepropínejte nohy v kolenou.

5)  SISSY DŘEP

Nutno upozornit, že tento cvik není vhodný pro ty, kteří mají problémy s koleny, přestože to je dokonalý cvik pro izolaci stehen. Nohy jsou u sebe a špičky směřují vně. U tohoto dřepu nejdete do podřepu jako v klasickém dřepu. Nadechte se a první jdou kolena dolů a dostávají přes špičky.

Mohlo by Vás zajímat: 

Chceš konečně pevný a kulatý zadek? Máme pro tebe celý trénink + tipy, jak na to.

Chcete mít pěkný a kulatý zadek, ale nevíte pořádně, jak na to? Snažíte se a pořád výsledky nejsou? Zkuste tento trénink s Terezou pod vedením trenéra Jirky Vacka.

 

Čím nakrmit střevní mikrobiom? Jak se podepisuje psychika na našem trávení?

Podzim máme spojený nejen s padajícím listím, ale i padající imunitou. Ta je zkoušena nejen změnou počasí a hojným výskytem různých onemocnění, ale i stresem. Čím se bránit a jaké potraviny volit?

Sleduj nás i na sociálních sítích: