Můj účet
Přihlášení
Menu

3 tipy na zdravou rychlou snídani. Do 10 minut máš hotovo.

Proč je důležité snídat? Pro mnoho z nás je to rozjezd dne, doplnit energii po několika hodinovém spánku. Vyvážený příjem sacharidů, bílkovin a tuků zajistí, že nejenom tělo, ale i mozek dostane svou dávku energie a začne pracovat. Věděli jste, že jenom mozek denně potřebuje průměrně 100g sacharidů, aby správně fungoval.

Tak jdeme na ty super snídaně: 

1. Proteinové lívance

Taková tradiční snídaně. Lívance jsou oblíbenou součastí snad každého jídleníčku, jsou během chvíle hotové, dají se připravit jak na sladko, tak na slanou a připravit je můžete i z toho co dům dá. Tady je náš recept:

Na 1 porci:

​Postup: Ovesný a kypřící prášek smícháme dohromady a přidáme vajíčko a vodu. (Můj tip: pokud z bílku ušleháte sních, budou lívance krěsně nadýchané). Na rozpálené pánvi uděláte malé lívance a usmažíte z obou stran. Pokud chcete můžete pod ně dát nějaký tuk, jako třeba tento kokosový olej.

Orientační nutriční informace: 
Energie: 415
Sacharidy: 50 g
Bílkoviny: 32 g
Tuky: 9 g

2. Vaječný trhanec

Vajíčka jsou oblíbenou snídaní každého fitnessáka a ještě aby ne. Vaježný bílek není nic víc než voda a bílkovina a vaječný žloutek zase skvělý zdroj tuků, vitamínů a minerálních látek. No prostě ze žloutku se vyvíjí kuřátko ve vajíčku, tak to musí být "super food".

Na 1 porci: 

Postup: Vajíčko a bílky smíchejte v jedné mističce. Na pánvičku stříkneme trochu kokosového oleje a osmahneme na něm šunku. Nalijeme na to vajička, přidáme na drobno nakrajené lusky a rajčata. Toasty můžeme opéct v toastovači a dobrota je hotová. 

Orientační nutriční informace: 
Energie: 415 kcal
Sacharidy: 41 g
Bílkoviny: 25 g
Tuky: 13 g

3. Proteinová ovesná kaše

Kdo by to čekal? Ovesná kaše v článku o zdravé a rychlé snídani? (haha) Je to prostě klasika. Chutná skvěle na 1000 způsobů a je energeticky ideální pro nastartování rána.

Na 1 porci:

Postup: Pokud jste zvolili Oat Mash, tak stačí přilít vodu a pořádně zamíchat. Pokud pojedete po staru, nejdřív smíchejte vločky a proteinem a poté zalijte vodou. Nakonec naaranžujete ovoce a jeto. Dobrou chuť. 

Orientační nutriční informace: 
Energie: 488 kcal
Sacharidy: 57 g
Bílkoviny: 27 g
Tuky: 16 g

A pokud byste se chtěli pustit do vlastního zdravého pečiva, doporučujeme FITNESS BAGETKA ZA 3 MINUTY | Pečivo v dietě? Je lepší bílé pečivo nebo celozrnné? s Terezou a Jirkou Vackem.

Mohlo by Vás zajímat:

Nejúčinější dieta. Co je nejdůležitějí při hubnutí?

Máte nějaký svůj výživový styl a tvrdě si stojíte za tím, že je to  ta nejlepší možnost , jak  shodit  přebytečná kila nebo  nabrat svalovou  hmotu a  žádná jiná neexistuje , ale každý jsme jiný a na každého působí něco jiného. Přesto mají ty nejúčinější redukční diety společné charakteristické znaky. Jaké to jsou? 


Porovnání bezkalorických omáček a sirupů. Zero sirup. Který je nejlepší do diety? 

Zero sirup, zero calories, zero topping. Každý z nás má v okolí někoho, kdo si v těchto pochoutkách libuje a možná jste to i vy sami. Provedli jsme pro Vás odbornou analýzu, dobře prostě je to obyčejná porovnávačka těchto sirupů, abyste si mohli ujasnit a vybrat si, který pro Vás bude ten pravý. Jdeme na to!

Sleduj nás i na sociálních sítích: