Můj účet
Přihlášení
Menu

Jak začít s crossfitem? 3 tipy pro nováčky. Ukázková videa a vysvětlená technika.

Láká vás vylepšit si kromě postavy zároveň i fyzičku? Pak možná budete chtít vyzkoušet crossfit. Tohle silově kondiční cvičení má ale jako každý trénink svoje pravidla. Než se do něj pustíte, přečtěte si 3 jednoduché tipy, které vám pomůžou v crossfitových začátcích.

1) Soustřeďte se na správnou techniku

Crossfit je intenzivní tréninkový program. To znamená, že vás čeká třeba cvičení na čas nebo se budete snažit udělat v daném limitu co nejvíce opakování. Na jedné straně super způsob, jak se dostat do formy, na druhé straně je ale potřeba mít dobře zvládnutou techniku jednotlivých cviků. A nejde jenom o dosažení vysněných výsledků, ale hlavně o zdraví. Špatně provedený cvik může při častém opakování končit zraněním. Nechtějte hned na začátku lámat rekordy a soustřeďte se na techniku – nejlépe v crossfitovém kurzu pro nováčky nebo individuálně pod dohledem zkušeného trenéra. 

My jsme si crossfit zkusili taky a protože to bylo pro nás uplně něco nového prošli jsme si základním "výcvikem" crossfiťáků. V tomto videu se můžete podívat na správnou techniku dřepu a jak začít shybovat. 

2) Trénujte pravidelně a s rozumem

Crossfit vyžaduje taky určitou pravidelnost. Zvažte proto svoje časové možnosti. A jak často byste měli cvičit? I tohle je otázka na trenéra, který posoudí, jak jste na tom a jaká intenzita tréninku pro vás bude v pohodě. Rozhodně mu nezapomeňte říct o všech svých předchozích zraněních a zdravotních omezeních. Důležité je taky, jestli má být crossfit váš jediný trénink nebo ho chcete dělat vedle jiného sportu. Odstartovat většinou můžete se 2 tréninky týdně. Až budete zkušenější, přidávejte si další lekce. Nesnažte se hned na začátku měřit síly s těmi, kdo už se crossfitu nějaký čas věnují. Místo soutěžení radši dbejte na pravidelnost a už zmíněnou správnou techniku cvičení.

3) Nezapomeňte na kvalitní jídlo a odpočinek

Crossfit je trénink jako každý jiný, proto se ani tady neobejdete bez kvalitního jídla a pevné vůle. Chcete trochu zhubnout a vytvarovat postavu? Nebo by se vám hodila lepší fyzička, abyste byli výkonnější ve sportu, kterému se věnujete? Nechte si sestavit jídelníček přesně podle svých potřeb. Potom se můžete inspirovat třeba od našich profíků Magdy a Jirky. V blogové sekci Fitness recepty pak najdete spoustu návodů na chutná jídla, se kterými budete mít dost sil na každou crossfitovou lekci. A po ní nezapomeňte odpočívat a dopřát si minimálně 7 hodin spánku, aby se tělo stihlo zregenerovat. Pamatujte, že přetrénováním nic neuspíšíte, ale riskujete zranění, které vás může vyřadit z tréninku na dlouhé týdny.

A abyste měli lepší představu, jak to na takovém crossfitovém kurzu chodí, mrkněte se na následující video. Uvidíte na něm celý crossfitový trénink, kde si Terez se Jakubem pěkně mákli. 

Mohlo by Vás zajímat: 

 

Zásobník cviků na zadek. Nejlepší cviky pro pevný a kulatý zadek. Top 10 cviků.

Pevný a kulatý zadek je snem každé holky. Máme pro vás několik cviků, které vám pomohou hýžďové svaly zpevnit i zakulatit. 

Zásobník cviků na záda. Nejlepší cviky pro budování zádových svalů. 

Záda, partie na kterou si nejméně vidíme a jedna z nejdůležitější partií našeho těla. Chce to trénink, správné cviky a plnou koncentraci na trénink. Mrktněte na ty nejlepší cviky.

Zásobník cviků na prsa. Velikost, objem a síla. Nejlepší cviky na prsa.

Přehled všech cviků na prsa na jednom místě včetně popisku a obrázků Najdete zde i instruktážní videa. 

Sleduj nás i na sociálních sítích: