Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší cviky na biceps. 5 cviků na rozvoj a objem bicepsů.

Biceps je bezpochyby jedním z těch svalů, po němž touží téměř každý návštěvník posilovny. Jak ho zvětšit? Máme pro vás 5 tipů na cviky, které vám k obrovskému bicepsu pomohou. 

Bicepsový zdvih jednoruček je naprostý základ

Cvik s velkým množstvím variant provedení. Lze ho provádět ve stoje, v sedě i s několika různými sklony lavičky tak, abyste pokaždé dokázali sval efektivně šokovat a přimět k růstu. Osobně preferuji cvičit biceps v sedě, protože tam jsou menší tendence "podvádět" a pomáhat si. Díky lavičce biceps lépe izolujete a pokud lavičku ještě lehce nakloníte, izolujete velmi efektivně i přední delty, které se jinak zapojují. 

Bicepsový zdvih osy zkrátka musíte zařadit

Bicepsový zdvih osy je naprostý základ, který cvičili kulturisté minulých dekád. Úchop osy je na šířku ramen. Čím užší úchop, tím více se cvik soustředí na vnější stranu bicepsu a tudíž záleží na vašich slabinách a přednostech. Po celou dobu pohybu je nutné mít zpevněné tělo, při pohybu činky nahoru vydechujete a s nádechem dolů. Možnou modifikací je použití EZ osy, ta eliminuje zapojení zápěstí, které může spoustu cvičenců u rovné osy omezovat. Zkusit můžete i zdvih rovné osy nadhmatem, který je poměrně náročný na předloktí, ale rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet, protože nabízí velký potenciál pro zlepšení a zesílení. 


Czech Virus Supreme Creatine Creapure 500 g

Nejvyužívanější osvěčený doplněk stravy, pro nabrání svalové hmoty. 100% čistý kreatin monohydrát v nejvyšší možné kvalitě.


Náš tip: Jednadvacítky bicepsového zdvihu

Vyberete si konkrétní cvik, pro naše potřeby by to mohl být například bicepsový zdvih a odjete 21 opakování. Opakování ale nebudou všechna stejná, neboť si celý cvik rozdělíte na tři části. Absolvujete tedy 7 opakování ve spodní fázi (tzn. od natažených rukou po pravý úhel předloktí a nadloktí), 7 opakování od nadloktí do konečné fáze zdvihu a na závěr 7 kompletních zdvihů, na které jste pravděpodobně zvyklí. 

Bicepsový zdvih na Scottově lavici znemožní podvádět

Bicepsový zdvih na Scottově lavici má největší využití převážně v tom, že si můžete vybírat z velkého množství variant a neustále střídat různé osy i jednoručky. Hlavní výhodou tohoto cviku, jehož autorem je vůbec první Mr. Olympia Larry Scott, je maximální izolování bicepsu a naopak minimální možnost zapojení jakýchkoliv jiných svalů. Pro někoho může být tento cvik poměrně náročný na zápěstí a celkově předloktí, což mu jeho provádění znesnadní. 


SMARTFUEL 100 % whey protein 

Ideální volba pro růst svalové hmoty. Protein je z čerstvého mléka od krav pasoucích se na pastvinách. Výsledkem je nejvyšší kvalita bez zbytečných aditiv. Syrovátkový koncentrát je vhodný pro sportovce i k běžnému doplnění bílkovin. Podporuje regeneraci, udržení a budování svalové hmoty.


Koncentrovaný bicepsový zdvih dělal už Schwarzenegger

 

Pokud jde o koncentrovaný bicepsový zdvih, ten prováděl už Arnold Schwarzenegger, a tudíž je nezpochybnitelné, že má pro rozvoj bicepsů obrovský význam. Cvik se provádí v sedě, vezmete si jednoruční činku, loket zapřete o koleno a činku klasicky s výdechem zvedáte k hlavě. Důležité je nijak si nepomáhat, snažit se opravdu nechat celou práci na bicepsu. Za předpokladu dodržení správné techniky se dočkáte nejen velmi solidního napumpování, ale také vám tento cvik pomůže v jasné separaci jednotlivých hlav bicepsu.

Bicepsový zdvih na kladce pro maximální napumpování

V souvislosti s kladkou se objevují hned dvě možná využití. Tím prvním je klasický zdvih na spodní kladce. Jedná se o cvik, který je ve své podstatě velmi podobný bicepsovému zdvihu, ale velmi dobře izoluje biceps, sníží náročnost cviku na spodní záda a zabrání možnost cheatingu. Druhou možností je pak bicepsový zdvih na za využití protisměrných horních kladek. Postavíte se jednoduše doprostřed protisměrných kladek, do každé ruky jednu uchopíte a snažíte se, aby byly vaše paže vodorovně se zemí. Plynulými pohyby pak přitahujete kladky směrem k hlavě, jako byste chtěli pózovat. 

Jak často cvičit biceps? 

V případě, že je vaším cílem nárůst svalové hmoty, rozhodně bych doporučil provádět alespoň tři z těchto cviků v tréninku 1 - 3 x týdně.


TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?

Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci s nárůstem svalů? 


Doporučujeme podívat se na video "JAK NAPUMPOVAT BICÁK | Cviky s nadhmatem. Nejlepší cviky na kladce. Jak na silný kontrakce." kde najdete zase jinou sérii cviků hlavně na kladce, na lavici a s nadhmatem. 

;

Pokud chcete poradit s tím, jak složit trénink a jak zakomponovat trénink bicepsu s dalším cvikem, doporučujeme mrknout na tohle video, kde máte třeba trénink ramen a bicepsu. Jirka v těchto videích skvěle vysvětluje tehniku, provedení, nejčastější chyby i jeho vychytávky. 

Mohlo by vás zajímat:

Tréninkový plán na 4 dny

Ttréninkový split na 4 dny! V tomto článku najde odkazy na jednotlivé tréninky i videa s mnoha užitečnými radami, jak se vyvarovach chyb pro perfektní trénink.

Zásobník cviků na zadek. Nejlepší cviky pro pevný a kulatý zadek. Top 10 cviků.

Pevný zadek je snem každé holky. Máme pro vás top cviky, které pomohou hýžďové svaly zpevnit i zakulatit. 

Zásobník cviků na záda. Nejlepší cviky pro budování zádových svalů. 

 Chce to trénink, správné cviky a plnou koncentraci na trénink. 

Zásobník cviků na prsa. Velikost, objem a síla. Nejlepší cviky na prsa.

Přehled všech cviků na prsa na jednom místě včetně popisku a obrázků Najdete zde i instruktážní videa. 

Sleduj nás i na sociálních sítích:​