Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší cviky na biceps. 5 cviků na rozvoj a objem bicepsů.

Biceps je bezpochyby jedním z těch svalů, po němž touží téměř každý návštěvník posilovny. Vylézá totiž z každého trička a navíc se líbí opačnému pohlaví, což je víc než dobrý důvod klást na něj obzvlášť velký důraz. Jak ho ale zvětšit? Máme pro vás 5 tipů na cviky, které vám k obrovskému bicepsu pomohou. 

Bicepsový zdvih jednoruček je naprostý základ

Cvik s neskutečně velkým množstvím různých variant provedení, tudíž vás nikdy nepřestane bavit. Lze ho provádět ve stoje, v sedě i s několika různými sklony lavičky tak, abyste pokaždé dokázali sval efektivně šokovat a přimět k růstu. Osobně preferuji rozhodně cvičit biceps v sedě, protože mám menší tendence nějakým způsobem Podvádět a pomáhat si. Díky lavičce tedy lépe biceps izolujete a pokud lavičku ještě lehce nakloníte, izolujete velmi efektivně i přední delty, které se jinak zapojují. 

Bicepsový zdvih osy zkrátka musíte zařadit

Bicepsový zdvih osy je naprostý základ, který cvičili kulturisté minulých dekád a ani dnes se návštěva posilovny neobejde bez toho, aniž byste tento cvik alespoň někoho viděli cvičit. Přestože osobně preferuji unilaterální zapojení svalů (tedy jednoručky, kde každá ruka pracuje samostatně), bicepsový zdvih osy považuji za velmi efektivní cvik, kterým dosáhnete vytouženého svalového objemu. Úchop osy je zhruba na šířku ramen, ale obecně platná poučka říká, že čím užší úchop je, tím více se cvik soustředí na vnější stranu bicepsu a tudíž záleží na vašich slabinách a přednostech. Po celou dobu pohybu je nutné mít zpevněné tělo, při pohybu činky nahoru vydechujete a s nádechem dolů. Možnou modifikací je použití EZ osy, ta eliminuje zapojení zápěstí, které může spoustu cvičenců u rovné osy omezovat. Zkusit můžete i zdvih rovné osy nadhmatem, který je poměrně náročný na předloktí, ale rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet, protože nabízí obrovský potenciál pro zlepšení a zesílení. 

Náš tip: Jednadvacítky bicepsového zdvihu

Vyberete si konkrétní cvik, pro naše potřeby by to mohl být například bicepsový zdvih a odjete 21 opakování. Opakování ale nebudou všechna stejná, neboť si celý cvik rozdělíte na tři části. Absolvujete tedy 7 opakování ve spodní fázi (tzn. od natažených rukou po pravý úhel předloktí a nadloktí), 7 opakování od nadloktí do konečné fáze zdvihu a na závěr 7 kompletních zdvihů, na které jste pravděpodobně zvyklí. 

Bicepsový zdvih na Scottově lavici znemožní podvádět

Bicepsový zdvih na Scottově lavici má největší využití převážně v tom, že si můžete vybírat z velkého množství variant a neustále střídat různé osy i jednoručky. Hlavní výhodou tohoto cviku, jehož autorem je vůbec první Mr. Olympia Larry Scott, je maximální izolování bicepsu a naopak minimální možnost zapojení jakýchkoliv jiných svalů. Pro někoho může být tento cvik poměrně náročný na zápěstí a celkově předloktí, což mu jeho provádění znesnadní. 

Koncentrovaný bicepsový zdvih dělal už Schwarzenegger

 

Pokud jde o koncentrovaný bicepsový zdvih, ten prováděl už Arnold Schwarzenegger, a tudíž je nezpochybnitelné, že má pro rozvoj bicepsů obrovský význam. Cvik se provádí v sedě, vezmete si jednoruční činku, loket zapřete o koleno a činku klasicky s výdechem zvedáte k hlavě. Důležité je nijak si nepomáhat, snažit se opravdu nechat celou práci na bicepsu. V případě, že máte tendenci provádět nejrůznější švihové pohyby nebo se zakláníte, je jasné, že jste zvolili příliš těžkou zátěž a je nutné činku vyměnit za lehčí. Za předpokladu dodržení správné techniky se dočkáte nejen velmi solidního napumpování, ale také vám tento cvik pomůže v jasné separaci jednotlivých hlav bicepsu, což je obzvlášť pro závodníky extrémně žádoucí. 

Bicepsový zdvih na kladce pro maximální napumpování

V souvislosti s kladkou se objevují hned dvě možná využití. Tím prvním je klasický zdvih na spodní kladce. Jedná se o cvik, který je ve své podstatě velmi podobný bicepsovému zdvihu, ale velmi dobře izoluje biceps, sníží náročnost cviku na spodní záda a zabrání možnost cheatingu. Druhou možností je pak bicepsový zdvih na za využití protisměrných horních kladek. Postavíte se jednoduše doprostřed protisměrných kladek, do každé ruky jednu uchopíte a snažíte se, aby byly vaše paže vodorovně se zemí. Plynulými pohyby pak přitahujete kladky směrem k hlavě, jako byste chtěli pózovat. 

Jak zařadit tyto cviky do tréninku? 

V případě, že je vaším cílem nárůst svalové hmoty, rozhodně bych doporučil provádět alespoň tři z těchto cviků v tréninku. Začněte bicepsovým zdvihem s jednoručními činkami, protože ty díky volnějšímu pohybu biceps protáhnou lépe než klasická osa. Poté přejděte na bicepsový zdvih na Scottově lavici a na závěr tréninku můžete dát tři supersérie, v nichž nakombinujte bicepsový zdvih na kladce s jednadvacítkami klasického bicepsového zdvihu s lehkou zátěží


A co si dát před tréninkem pro lepší výkon? Sahnětě po kvalitní předtréninkovce, která je směsí více surovin, pro maximální podporu výkonu a koncentrace. Cvičení je díky této směsce látek intenzivnější, což vede k rychlejšímu nárůstu svalové hmoty.


No a to by od nás bylo pro tento článek všechno. Doufáme, že vám s výběrem cviků pomohl. Ještě doporučujeme video "JAK NAPUMPOVAT BICÁK | Cviky s nadhmatem. Nejlepší cviky na kladce. Jak na silný kontrakce." kde najdete zase jinou sérii cviků hlavně na kladce, na lavici a s nadhmatem. 

;

Pokud chcete poradit s tím, jak složit trénink a jak zakomponovat trénink bicepsu s dalším cvikem, doporučujeme mrknout na tohle video, kde máte třeba trénink ramen a bicepsu. Jirka v těchto videích skvěle vysvětluje tehniku, provedení, nejčastější chyby i jeho vychytávky. 

Mohlo by vás zajímat:

Tréninkový plán na 4 dny

Máme i tréninkový split na 4 dny! V tomto článku najde odkazy na jednotlivé tréninky i videa s mnoha užitečnými radami, jak se vyvarovach chyb, aby tvůj trénink byl perfektní.

Zásobník cviků na zadek. Nejlepší cviky pro pevný a kulatý zadek. Top 10 cviků.

Pevný a kulatý zadek je snem každé holky. Máme pro vás několik cviků, které vám pomohou hýžďové svaly zpevnit i zakulatit. 

Zásobník cviků na záda. Nejlepší cviky pro budování zádových svalů. 

Záda, partie na kterou si nejméně vidíme a jedna z nejdůležitější partií našeho těla. Chce to trénink, správné cviky a plnou koncentraci na trénink. Mrktněte na ty nejlepší cviky.

Zásobník cviků na prsa. Velikost, objem a síla. Nejlepší cviky na prsa.

Přehled všech cviků na prsa na jednom místě včetně popisku a obrázků Najdete zde i instruktážní videa. 

Sleduj nás i na sociálních sítích:​

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *