Můj účet
Přihlášení
Menu

Nejlepší proteinové tyčinky | RECENZE 2023

Hledáte nízkokalorickou proteinovou tyčinku nebo chcete nahradit sladkou čokoládouvou tyčinku zdravější verzí a navíc obohacenou o kvalitní bílkoviny? Vybrali jsme pro vás ty nejkvalitnější a nejpopulárnější proteinovky. 

Prom-in Pure bar 65 g

Pokud chcete tyčinku, která má super složení a skvěle chutná, tak toto je jasná volba. Každá proteinovka obsahuje 20 g bílkovin proteinového komplexu (CFM mléčný syrovátkový koncentrát a micelární kasein). Tyčinka je bez přidaného cukr, doslazena sladidlem ze stévie, obohacena i vlákninu a zdrojem tuku jsou mandle či pistácie. V Pure bar nenajdete žádná konzervační činidla ani umělá barviva a dochucovadla

✅ nekompromisní složení
✅ jemná nepřeslazená chuť
✅ bez umělých aditiv

Nutriční hodnoty 65 g:
250 kcal
Tuky 10 g
- z toho nasycené 4 g
Sacharidy 17 g
- z toho cukry 3 g
Bílkoviny 20 g

BiotechUSA Zero bar 50 g

Jedna z nejprodávanějších tyčinek a to nejen díky super ceně. Základem je proteinová směs ze 4 zdrojů bílkovin a vybírat můžete z 9 příchutí. Zero bar je absolutně bez cukru, lepku a laktózy. Proteinová tyčinka nemá žádnou polevu, proto se skvěle hodí i na cesty.

✅ bez cukru, lepku a laktózy
✅ více zdrojů bílkovin
✅ ideální do diety

Nutriční hodnoty 50 g:
179 kcal
Tuky 7,5 g
- z toho nasycené 2,5 g
Sacharidy 6 g
- z toho cukry 0 g
Bílkoviny 20 g

Quest bar 60 g

Populární proteinové tyčinky z USA, které jsou proslulé super složením, naprosto dokonalou chutí a právem se řadí mezi ty nejlepší na trhu. Bílkoviny zastupuje proteinová směs z mléčného izolátu a syrovátkového izolátu. Složení tyčinek odpovídá jejich příchutím. V banánové najdete sušené banány, ve skořicové skořici, v borůvkové borůvky atd. Pro někoho by mohla být nevýhoda vyšší cena, ale za nás rozhodně tyčinka stojí za vyzkoušení, protože cena odpovídá složení, chuti i kvalitě.

✅ super složení
✅ ochuceno pravým ovocem, ořechy či čokoládou
✅ bez přidaného cukru

Nutriční hodnoty 60 g:
190 kcal
Tuky 8 g
- z toho nasycené 1 g
Sacharidy 23 g
- z toho cukry 1 g
Bílkoviny 20 g

Barebells Protein Bar 55 g

Pokud hledáte alternativu čokoládových tyčinek ve zdravější verzi a bez cukru, tak co se chuti týče, toto je rozhodně vítěz. Je srovnatelná možná i chuťově lepší. V každé tyčince je 20 g bílkovin z mléčného proteinu. Složení není tak perfektní jako u tyčinek výše, ale žádný propadák to rozhodně není. Tyčinky mají 8 příchutí a všechny jsou super.

✅ naprosto jedinečná chuť
✅ trochu slabší složení
✅ žádný přidaný cukr

Nutriční hodnoty 55 g:
192 kcal
Tuky 7 g
- z toho nasycené 4,4 g
Sacharidy 17 g
- z toho cukry 1,3 g
Bílkoviny 20 g

Amix Zero Hero 31% protein bar 65 g

Zero Hero tyčinka s vysokým obsahem proteinu a nízkým podílem cukru. V jedné tyčince se schovává 20 g kvalitního proteinu v podobě mléčného izolátu a koncentrátu a maximálně 2 g cukru v tyčince. Zero Hero stojí jen pár korun, přesto chuť a složení jsou super.  

✅ ideální do diety
✅ s čokoládovou polevou
✅ super cena

Nutriční hodnoty 65 g:
261 kcal
Tuky 10 g
- z toho nasycené 5,5 g
Sacharidy 18,3 g
- z toho cukry 1,2 g
Bílkoviny 20 g

Grenade Carb Killa 60 g

Tyto proteinové tyčinky jsou chuťovým zážitkem a srovnali bychom je s již výše zmíněnými tyčinkami Barebells. Tyčinky jsou bez přidaného cukru, obsahují křupavý element v podobě křupinek, v každé tyčince je 20 g bílkovin a maximálně 2 g cukru. 

✅ dražší ale naprosto famózní chuť
✅ křupinky v každé tyčince
✅ mnoho skvělých příchutí

Nutriční hodnoty 65 g:
218 kcal
Tuky 9 g
- z toho nasycené 4,3 g
Sacharidy 17 g
- z toho cukry 1,9 g
Bílkoviny 20 g

Nutrend ProZero 30% Protein bar 65 g

Proteinovky mile překvapí chutí i složením. Zdrojem bílkovin je mléčný a syrovátkový izolát v každé tyčince je téměř 20 g bílkovin a zdrojem tuků je arašídová pasta. V tyčince navíc nenajdete žádný přidaný cukr, mají příjemně sladkou chuť, ale nejsou přeslazené.

✅ skvělá chuť a super složení
✅ zdrojem tuku je arašídová pasta
✅ jemné chuť, která není přeslazená

Nutriční hodnoty 65 g:
239 kcal
Tuky 10 g
- z toho nasycené 6,5 g
Sacharidy 16 g
- z toho cukry 1,8 g
Bílkoviny 19,5 g

Chief Protein Bar 55 g

Křupavá proteinová tyčinka ze Švýcarska, která oslní obalem i chutí. Zdrojem bílkovin je mix mléčného a sójového proteinu a žádný přidaný cukr. Ideální jako svačinka ne cesty, ale i po tréninku nebo na zahnání chutě na sladké.

✅ zdroj bílkovin mléčný a sojový izolát
✅ super kvalita i chuť
✅ minimální obsah cukru

Nutriční hodnoty 55 g:
211 kcal
Tuky 8 g
- z toho nasycené 5 g
Sacharidy 20 g
- z toho cukry 1,6 g
Bílkoviny 20 g

Power Crunch protein energy bar 40 g

Proteinová tyčinka je na způsob tatranky, ale s vyšperkovaným složením. Křupavá oplatka s různými druhy krému s nízkým podílem cukru. Zdrojem bílkovin je směs hydrolyzovaného proteinu a mléčného a syrovátkového izolátu. Celkově má proteinová sušenka perfektní složení a rozhodně stojí za vyzkoušení.

✅ křupavá proteinová oplatka
✅ kvalitní proteinová směs
✅ bez přidaného cukru

Nutriční hodnoty 40 g:
215 kcal
Tuky 13 g
- z toho nasycené 7 g
Sacharidy 11 g
- z toho cukry 6 g
Bílkoviny 13 g

USN Trust Crunch 60 g

Skvěle vychucená tyčinka bohatá na bílkoviny z mléčného a sójového proteinu. Tyčinka má bohatou vrstvu náplně a je obalená v silné vrstvě čokolády, přesto obsahuje jen 2,3 gramy cukru a celých 20 gramů bílkovin. 

✅ kvalitní zdroj bílkovin
✅ silná vrstva náplně a čokolády 
✅ s křipunkami uvnitř

Nutriční hodnoty 60 g:
212 kcal
Tuky 7,8 g
- z toho nasycené 4,3 g
Sacharidy 18 g
- z toho cukry 2,3 g
Bílkoviny 20 g

Jsou proteinové tyčinky zdravé?

Proteinové tyčinky jsou oblíbenou náhradou za čokoládové, cukrem a tukem naplněné, konvenční tyčinky. Ano, cena proteinových tyčinek je často vyšší, na druhou stranu víte, že jíte kvalitní suroviny a tyčinka vám dodá živiny místo prázdných kalorií. Jsou taky efektivním pomocníkem při redukci váhy, kdy si hlídáte kalorie a chcete si dát něco dobrého, ale přesto nutričně vyváženého. Většina tyčinek je bez přidaného cukru, proto jsou vhodné i do diety.

Jak často a kdy můžu jíst proteinové tyčinky?

Proteinové jsou ideální po cvičení pro doplnění bílkovin, na cesty, když nestíháte nebo prostě kdykoliv během dne, pro doplnění bílkovin nebo zahnání chutě na něco dobrého.

Mohlo by vás zajímat:

TOP 5 SUPLEMENTŮ | Nejlepší doplňky stravy pro sportovce i nesportovce. Jaká suplementace má cenu?

Trenér Jirka Vacek vám ukáže nejlepší fitness doplňky stravy pro sportovce, ale i nesportující část populace. Jedná se o deficitní vitamíny a minerály, které v našem těle chybí. Jak se projevuje jejich nedostatek?

Zdravé nerovná se nekalorické. Nejčastější omyl při redukci váhy.

Mnoho lidí se domnívá, že zařazením zdravých potravin a pravidelnou stravou dosáhnou kýžených výsledků. Může být, ale tak snadné to není. Zdravé potraviny častokrát obsahují mnohem více kalorií, protože jsou i nutričně bohatší a obsahují i více prospěšných látek, než průmyslově zpracované potraviny.

Sleduj nás i na sociálních sítích:​