Můj účet
Přihlášení
Menu

Superpotravina Maca. Jaké má účinky na lidské tělo? Výhody jejího úžívání.

Co je to Maca? 

Kořen Maca (známý také jako peruánský ženšen) se používá v přírodní medicíně po tisíciletí. Maca je skvělým zdrojem mikroživin, vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Obsahuje aminokyseliny, mastné kyseliny a také hořčík, draslík, zinek, měď, selen, B-vitaminy (a další!) Říká se tomu super potravina a je klasifikován jako adaptogen*

Výhody Macy

Maca je plná mikroživin včetně vitamínů, minerálů a antioxidantů. Obsahuje dvakrát tolik vápníku než mléko, třikrát více vitamínu C než pomeranč a pětkrát tolik železa než špenát, proto je to skvělý doplněk zdravé stravy. Jako adaptogen může maca prášek pomoci tělu vyrovnat se s různými stresy a může pomoci při hubnutí, hormonální nerovnováze a problémech se spánkem.

Má Maca vliv na redukci váhy?

Ano, Maca může pomoci při hubnutí, hlavně díky jejím povzbuzujícím účinkům. Obsahuje přírodně stimulační účinky, které zvyšují nárůst energie. Tudíž vy přidáte na svých trénincích a to znamená více spálených kalorií. Samotná Maca neobsahuje skoro žádné kalorie, takže nenaruší nijak váš jídelníček.

Má Maca vliv na spánek?

Prášek Macy vám pomůže lépe spát, díky svému uklidňujícímu adaptogennímu účinku a vyrovnávání hormonálních účinků. Chcete-li pomoci se spánkem, zkuste ho před spaním promíchat v horkém mléce nebo v čemkoliv budete chtít. 

Hormonální rovnováha a libido. 

Maca pomáhá s problémy s plodností mužů, nerovnováhou ženských hormonů a sexuální touhou pro obě pohlaví. Je užitečný zejména pro ženy, které zažívají hormonální nerovnováhu, včetně žen s PCOS (syndrom polycistních ovárií) nebo menopauzou. Některé výzkumy tvrdí, že to pomáhají se špatnou náladou a úzkostí, stejně jako sexuální touhou a libidem. 

Do čeho Macu přidávat?

Maca se často používá v nápojích, do smoothie či jí můžete použít při vaření. Můžete jí zamíchat do těsta či s ní něco posypat. Prášek z kořene Macy můžete použít do horkých nápojů, v jogurtu, v koktejlech, v kaši. Nejjednodušší je ale ho rozmíchat s mlékem či vodou a prostě vypít. 

Je Maca superfood?

Maca je nazývána super potravinou, protože má neuvěřitelný výpis nutričních výhod. Obsahuje dlouhý seznam mikroživin, včetně vitamínů, minerálů, vlákniny, mastných kyselin, aminokyselin a antioxidantů. Je 100% přírodní a nemá žádné známé vedlejší účinky.


Bulk Powders Maca Prášek

Maca prášek je díky svým nutričním hodnotám řazen mezi super potraviny. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin včetně nezbytných aminokyselin, má nízky glykemický index a díky práškové formě je super do kaší, smothieček či džusů. 

 

Green Food Maca 120 kapslí

Kořen Macy peruánské se užívá již tisíce let. Už staří Inkové jej používali pro svou sexuální kondici. Maca jim zaručovala vždy dostatek vitality a síly k přežití a zachování rodu. Maca se vyrábí z hlíz stejnojmenné rostliny, které se podobají ředkvičkám. Za kapsle budou rádi ti, kterým Maca zrovna moc nechutná.

 

 

*Termín adaptogen je pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava; zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám (adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim).

Mohlo by vás zajímat:

SUPLEMENTAČNÍ PYRAMIDA: Druhý stupeň

Článek, který je zaměřený na makroživimy a konkrétně bílkoviny. Bílkoviny neboli proteiny,  jsou základními stavebními kameny pro budování svalové hmoty. 

 

JAKÉ VYBÍRAT SACHARIDY. Nejlepší zdroje sacharidů

Bulgur, semolina, quinoa, kusus nebo cizrna? Každá má něco do sebe, mrkněte na článek a zjistěte, jak vybírat sacharidy a jaké jsou ty nejlepší a nejvýživnější zdroje?

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *
         

Náš blog Radíme jak přibrat, zhubnout, mít energii nebo zdravě vařit