Můj účet
Přihlášení
Menu

5 důvodů, proč nemůžeš zhubnout, ale můžeš to snadno změnit.

Rady, tipy, triky

Změnili jste stravovací návyky, špatnému jídlu se vyhýbáte obloukem, počítáte si každou kalorii. Koupili jste si běžecké boty a dokonce vstáváte o hodinu dříve, abyste si zacvičili a výsledky se pořád nedostavují? Možná děláte tyto základní chyby. 

Nadbytek zdravých, ale kalorických potravin

Zdravé potraviny jsou super, jsou nutričně opravdu bohaté, ale nesmíte zapomínat, i tyto potraviny mají své kalorie.  Základem úspěšného hubnutí je kalorický deficit a vyvážený jídelníček bohatý na všechny makroživiny. To platí i pro zdravé potraviny. Jak si ho nastavit? Na to jsme psali nedávno článek. 


Jak si vypočítat makroživiny a nastavit jídelníček? Kde a jak začít. Jak počítat kalorie. Jednoduchý návod zde.


Nedostatek bílkovin

Dostatek bílkovin je při redukci váhy klíčový. Bílkoviny bychom měli přijímat v každém jídle, už jen z toho důvodu, že bílkoviny ze všech makroživin udrží nejdéle pocit sytosti. Navíc mají vysoký termický efekt – to znamená, že tělo musí využít hodně energie na to, aby je zpracovalo a rozložilo na aminokyseliny. Bílkoviny také zajistí, že při kalorické deficitu udržíme stávající svalovou hmotu. 


Náš tip!  Proteinový nápoj. Každý, kdo usiluje o shazování tuků, by měl přijímat 1,6 - 2g bílkovin na kilo aktivní hmoty. Ujist takové množství nemusí být vždycky snadné, proto je ideální volbou kvalitní syrovátkový protein, který vám nahradí klidně jednu svačinu denně.


Skryté cukry

Tohle vás možná překvapí. Skryté cukry najdeme v mnoha potravinách i v těch, které se jeví jako zdravé. Vaříte se rýži a chcete ji oživit a přidáte si tam sterilovanou zeleninu v nálevu? Přidáváte tam i pěknou dávku cukru. Zeleninu proto volte čerstvou nebo mraženou. A co třeba musli, které je prezentováno, jako zdravý start dne? Koukněte se na krabici, na kolonku „- z toho cukry“. 

Příliš kardia a málo posilování

Kardio na rozdíl od silového cvičení děláte nepřetržitě a bez pauzy a díky tomu spálíte v tu chvíli více energie než při klasickém posilování, což vypadá, že díky aerobnímu cvičení dosáhnete většího kalorického deficitu, a tím i efektivnějšího hubnutí. 

Pravdou ale je, že pokud si dáte pořádný silový trénink, tak vaše tělo vydá méně energie během cvičení, ale narozdíl od kardia ještě několik dalších i desítek hodin po tréninku, bude spalovat, protože musí regenerovat namožené svaly. Dalším benefitem je, že svaly spotřebovávají velké množství energie, čím víc svalové hmoty budete mít, tím víc vaše tělo přirozeně energie spotřebujete.

Asi není třeba zmiňovat, že díky posilování i s vlastní vahou budete mít pěkné tvary a pevné tělo. Na našem YouTube kanálu najdete spoustu domácích workoutů, třeba tento - nejlepší cviky pro štíhlé ruce. 

Málo spánku a příliš stresu

Nedostatek spánku způsobuje, že jste unavení i v průběhu dne a nechce se vám nic dělat, natož cvičit. Málo spánku může dokonce zpomalit váš klidový metabolismus. Ten udává, kolik naše tělo spálí energie, když nic neděláme. Je závislý na věku, pohlaví a množství svalové hmoty. Další věcí, kterou spánek ovlivňuje jsou chutě, lidé kteří málo spí a jsou ve stresu častěji sáhnou po kalorických potravinách bohaté na cukry tuky.

Zdroj: Tereza Fuková


Mohlo by vás zajímat:

Čím nakrmit střevní mikrobiom? Jak se podepisuje psychika na našem trávení?

Podzim máme spojený nejen s padajícím listím, ale i padající imunitou. Ta je zkoušena nejen změnou počasí a hojným výskytem různých onemocnění, ale i stresem. Čím se bránit a jaké potraviny volit?

Jaký vliv má alkohol na svaly a hubnutí? Naruší to mojí formu? 

Jak jde alkohol dohromady se zdravým životním stylem? Za co všechno je alkohol zodpovědný a jak minimalizovat jeho následky na budování svalové hmoty a hubnutí?

Sleduj nás i na sociálních sítích:​

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *