Můj účet
Přihlášení
Menu

Rady na nafouklé břicho. Příčiny, co pomáhá a jak se ho zbavit?

Nadýmání dokáže znepříjemnit každodenní život. Každý se s nafouknutým břichem určitě setkal - těžce stravitelné jídlo, velká porce, přejedení se. Pokud se nadýmání opakuje často a máte trvale nafouknuté břicho je potřeba začít pátrat po příčině. V tomto článku najdete příčiny a rady na nafouklé břicho a jak se ho zbavit.

Nafouklé břicho lidé popisují jako pocit:
  • tlak v žaludku
  • nakouknutí
  • břicho jako těhotná
  • plnost

Tyto pocity často doplňuje vypouklé břicho, ale i bolest a problémy s vyprazdňováním. 

Nejčastější příčiny nafouknutého břicha
 

1. Hltání – jíte příliš rychle

Trávení začíná již v dutině ústní, kdy zuby rozmělňujeme potravu, která se mísí se slinami. Ty obsahují enzym ptyalin, který rozkládá škroby. Pokud jíte ve spěchu, pracujete u jídla, „mobilujete“ a nesoustředíte se pořádně na jídlo, pravděpodobně ho špatně rozkoušete a do žaludku putují velké kusy jídla, které pak tlačí a déle trvá než se stráví. 


Náš Tip: UltraVit Apple Cider Vinegar (Jablečný ocet) 60 želé bonbónů. Lahodný, veganský a přírodní zdroj jablečného octa, který podporuje zdravé trávení bez nafouklého břicha. Lze jej zakoupit i v klasických polykacích kapslích.

2. Příliš málo nebo mnoho vlákniny

Vláknina je nepostradatelnou složkou stravy, která plní v trávicím traktu důležitou úlohu. Denně bychom měli přijmout alespoň 30 g vlákniny. Pokud si dopřáváte denně zeleniny, ovoce, jíte luštěniny a celozrnné výrobky, určitě nemáte problém 30 gramů dosáhnout. Nedostatek, ale i nadměrný příjem vlákniny může způsobovat plynatost, nadýmání a zácpu.


Jak poznám nedostatek vlákniny? Vláknina - zdroje.

V tomto článku je vše, co byste měli vědět o vláknině + zde najdete super video, kde Petr Havlíček a Jirka Vacek na téme vláknina mluví.

3. Příliš velké porce

Pokud máte pocit nafouklého břicha po jídle, cítíte těžko v břiše může to být příliš velkou porcí jídla. Zkuste z porce ubrat a jíst spíše častěji, aby trávicí trakt neměl takové nápor stravy naráz. 

Náš Tip: Vyzkoušejte Czech Virus Super Greens Pro. Jedná se o funkční produkt s mixem super zelených látek pro maximální podporu trávení bez nafouklého břicha a očistu těla. Je slazen steviol-glykosidy (sladidlo z rostliny stévie) a neobsahuje žádná zbytečná plnidla ani zahušťovadla.

4. Sycené nápoje a nápoje během jídla

Spolu s tekutinami a díky syceným nápojům spolykáme více vzduchu, který se může začít hromadit. Ti jejichž pitný režim tvoří hlavně nápoje s bublinkami a mají problém s nafouknutým břichem, by se měli zaměřit na neperlivé nápoje.

5. PMS (premenstruační syndrom)

Hormony v ženském těle se během cyklu dost hýbou. Během druhé fáze menstruačního cyklu (po ovulaci a před menstruací) klesá hladina estrogenů a roste hladina progesteronu. Kromě široké škály pocitů a zadržování vody se mohou objevit trávicí potíže a s tím spojené nafouknuté břicho. 


Náš tip: Zkuste zařadit ženský prvek železo, také se snažte omezit slaná tučná jídla a pijte dostatek vody. V období cyklu může být snížena i hladina hořčíku a vápníku, tudíž se nebojte zvýšit jejich příjem.

6. Nedostatek pohybu

Co pomáhá také na nafouknuté břicho je procházka po jídle nebo i lehká pohybová aktivita podpoří trávení tak, že zvýší průtok krve včetně trávicího traktu. Navíc se zrychlí peristaltika střev, které posouvají stravu trávicím traktem dál. Zkuste třeba jednoduché jógové cviky na nafouklé břicho.

7. Potravinová intolerance

Opakuje se problém s nafouknutým břichem po určitých jídlech? Pravděpodobně vám bude vadit nějaká složka. Snažte se vypozorovat, co vám nedělá dobře, abyste mohli surovinu vyřadit. Také můžete navštívit lékaře a nechat si udělat test potravinových intolerancí.  

 

Shrnutí: 

V tomto článku jsme se dozvěděli nejběžnější příčiny nafouknutého břicha a co na nafouknuté břicho pomáhá. Za sebe osobně mohu doporučit Greens Pro, používám ho několik let s pauzami nebo si dávám menší dávku a jsem moc spokojená. Přemýšlejte nad tím, co jíte a snažte se u jídla soustředit opravdu na jídlo, nepracujte během jídla a jezte pomalu.  

Autor článku: Tereza Fuková


Mohlo by Vás zajímat: 

Čím nakrmit střevní mikrobiom? Jak se podepisuje psychika na našem trávení?

Podzim máme spojený nejen s padajícím listím, ale i padající imunitou. Ta je zkoušena nejen změnou počasí a hojným výskytem různých onemocnění, ale i stresem. Čím se bránit a jaké potraviny volit?

Nejúčinější dieta. Co je nejdůležitějí při hubnutí?

Máte nějaký svůj výživový styl a tvrdě si stojíte za tím, že je to  ta nejlepší možnost , jak  shodit  přebytečná kila nebo  nabrat svalovou  hmotu a  žádná jiná neexistuje , ale každý jsme jiný a na každého působí něco jiného. Přesto mají ty nejúčinější redukční diety společné charakteristické znaky. Jaké to jsou?

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *